Studentiem iespēja pieteikties Āzijas-Eiropas sanāksmes simulācijai

05.08.2019

Līdz 12. augustam Latvijas studentiem ir iespēja pieteikties 9. Āzijas - Eiropas sanāksmes (ASEM) jaunatnes konferencei un politiskajai simulācijai “Efektīva un daudzpusīga sadarbība Āzijā un Eiropā”, kas notiks 2019. gada 11. – 16. decembrī Madridē, Spānijā. ASEM simulācija paredzēta studentiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem, lai sniegtu ieskatu diplomātijas, sarunu un starptautisko attiecību jomā.

Pasākuma laikā dalībnieki izspēlēs paralēli notiekošās 14. ASEM ārlietu ministru sanāksmes scenāriju un kopā ar citiem dalībniekiem diskutēs par aktuālajiem politiskajiem un reģionālajiem jautājumiem. Studentiem būs iespēja gūt priekšstatu Āzijas - Eiropas politiskajā un sadarbības procesā, piedalīties ASEM ārlietu ministru darbā, kā arī gūt publiskās runas, problēmu risināšanas, argumentēšanas u.c. prasmes, kuras nepieciešamas Āzijas un Eiropas politiskā dialoga veidošanā.

Simulācijai var pieteikties studenti no ASEM dalībvalstīm (51 Āzijas un Eiropas valsts) ar ļoti labām angļu valodas zināšanām (rakstiski un mutiski) un interesi par Āzijas-Eiropas starptautiskajām attiecībām. Kopumā plānots apstiprināt 150 dalībniekus no dalībvalstīm.

Izvērtējot pieteikumus, īpaša uzmanība tiks pievērsta:

  • motivācijas vēstules oriģinalitātei;
  • tematiskās argumentācijas un izklāstu kvalitātei;
  • apliecinātai pieredzei un/vai interesei par Āzijas un Eiropas starptautiskajām attiecībām;
  • pašreizējai vai iepriekšējai ārējai (un/vai profesionālai) starptautiskajai darbībai.

Pieteikšanās elektroniski, aizpildot pieteikuma veidlapu tiešsaistē līdz 2019. gada 12. augustam.

Pieteikuma veidlapas aizpildīšana prasīs apmēram 15-30 minūtes laika, kurā nepieciešams augšupielādēt arī savu CV.

Dalībniekiem tiks apmaksātas uzturēšanās un ēdināšanas izmaksas, daļēji vai pilnībā segti ceļa izdevumi.

Plašāka informācija par ASEM simulāciju un pieteikšanās kārtību pieejama ASEM mājaslapā, ASEM simulācijas pārskatā un programmā, kā arī visbiežāk uzdotie jautājumi.