DAAD piedāvā stipendijas studijām un pētniecībai Vācijā

27.08.2019

Visu nozaru studentiem, absolventiem, doktorantiem, zinātniekiem un augstskolu pasniedzējiem ir iespēja pieteikties Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta (DAAD) studiju un pētnieciskā darba stipendijām Vācijā 2020./2021. akadēmiskajam gadam. 

 DAAD piedāvā šādas stipendijas

  • Pētniecības stipendiju programma sadarbībā ar DLR - Vācijas nacionālais aeronautikas un kosmosa pētījumu centrs. „DLR-DAAD pētniecības stipendijas” ir programma, ko īsteno “Vācijas Aviācijas un kosmosa centrs” (DLR) un “Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests” (DAAD). Šī īpašā programma ir paredzēta augsti kvalificētiem ārvalstu doktorantiem un pēcdoktorantūras studentiem, kā arī vecākajiem zinātniekiem. DLR-DAAD stipendijas tiek noteiktas un piešķirtas individuāli.
  • ERC Advanced Grants atbalsta izcilus un pētnieku ierosinātus pētniecības projektus, ko vada jebkuras tautības un visu jomu vadošie progresīvie pētnieki. Pretendenti var atrasties jebkurā savas pētniecības karjeras posmā, ja viņiem ir bijuši nozīmīgi sasniegumi pētniecības jomā pēdējos 10 gados.
  • Copernicus stipendija semestrim Vācijā. Copernicus stipendija tiek piedāvāta Centrālās, Vidējās un Austrumeiropas studentiem studiju semestrim un tam ekojošai praksei Vācijā. Stipendija ir paredzēta tiesību, ekonomikas, matemātikas, dabaszinātņu, kā arī politikas, sociālo un humanitāro zinātņu studentiem. Pieteikšanās termiņš - 2019. gada 1. septembris (programmai, kas sākas 2020. gada 1. aprīlī)
  • Volkswagen fonda Freigeist stipendijas (lejupielādēt informāciju). Stipendija jaunākajiem pētniekiem (līdz 4 gadu pieredze pēcdoktorantūrā). Freigeist iniciatīva piedāvā radošas domāšanas brīvību, tajā pašā laikā nodrošinot drošību vismaz piecus gadus un ilgtermiņā iespēju veidot karjeru zinātniskās pētniecības organizācijā vai universitātē Vācijā. Pieteikšanās termiņš – 2019. gada 10. oktobris.

Papildinformāciju par citām atbalsta programmām, pieteikšanās prasībām un procesu var iegūt DAAD mājaslapās: individuāla konsultācija - www.daad.de un www.daad.lv, kā arī klātienē, pa tālruni, e-pastu vai DAAD oficiālajā Facebook lapā un Twitter

 

Papildu informācija:

Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta informācijas centrs
Kaļķu iela 1-402, LV-1658, Rīga
Tālr.:+371 67228800
E-pasts: ic@daad.lv