Iespēja pieteikties BAFF stipendijai pētniecībai ASV

06.02.2020

Līdz 31. martam pētnieki, doktoranti un eksperti aicināti pieteikties Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) stipendijai 60 000 ASV dolāru apmērā, kas sniedz iespēju papildināt profesionālās zināšanas, strādājot kādā no institūtiem, izpētes centriem vai laboratorijām ASV uz laiku no pieciem mēnešiem līdz pat vienam gadam.

Pētniecības programma sniedz finansējumu speciālistiem, kas vēlas veikt pētījumus ASV universitātēs vai pētniecības centros. Programmas laikā uz ASV var ņemt līdzi arī ģimenes locekļus. Pieejamais finansējums vienam projektam ir līdz 60 000 ASV dolāru gadā, kas iekļauj visu nepieciešamo atbalstu – ceļa izdevumu segšanu, veselības apdrošināšanas izmaksas, līdzekļus ikdienas tēriņiem.

BAFF stipendijas ieguvējs, profesors Henrijs Kaļķis par savu pieredzi Pensilvānijas Pavalsts Universitātē (Pennsylvania State University) stāsta: “Gūtā pieredze deva man iespēju iepazīt Amerikas kultūru, valodu, saprast tos izaicinājumus un izmaiņas, ar ko pasaules kontekstā šobrīd saskaras ASV. Pētniecības starplaikos un nedēļas nogalēs es iepazinu daudzas ASV pilsētas, tai skaitā Ņujorku, Vašingtonu, Pitsburgu, Filadelfiju, kā arī apmeklēju Niagaras ūdenskritumu. Gūto pieredzi es noteikti izmantošu, ne tikai turpmāk gatavojot lekcijas studentiem un turpinot pētniecības darbus Latvijā, bet arī savai personīgajai izaugsmei dažādās jomās”.

Dalība Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda programmās ir bez maksas, stipendiātus izvēloties konkursa kārtībā. Plašāks ieskats par konkursa nosacījumiem un pieteikšanās BAFF Pētniecības programmas stipendijai mājaslapā