Aicinājums pieteikties prakses stipendijām ASV

25.09.2014


Līdz 30. oktobrim studenti un absolventi no Latvijas aicināti pieteikties Baltijas - Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) stipendijām, kuru ieguvēji iegūs iespēju doties uz ASV un iziet praksi labākajos Amerikas uzņēmumos.

Profesionālās prakses programma sniedz iespēju zinošiem un mērķtiecīgiem augstskolu bakalaura, maģistrantūras un doktorantūras studentiem un neseniem absolventiem doties uz ASV, lai izietu praksi kādā no Amerikas uzņēmumiem.

Programmas dalībnieki saņems stipendiju līdz 30 000 ASV dolāru gadā, kas iekļauj visu nepieciešamo atbalstu - ceļa un veselības apdrošināšanas izmaksas, kā arī līdzekļus ikdienas tēriņu segšanai. Programmas dalībniekiem tiks piemeklēta viņu interesēm, zināšanām un karjeras plāniem atbilstoša prakses vieta. Praktikanti ASV var pavadīt sešus līdz divpadsmit mēnešus.

Būtiskākie kritēriji, izvēloties stipendiātus, ir kandidātu motivācija un skaidra nākotnes vīzija, atbilstība fonda misijai, akadēmiskie un profesionālie sasniegumi, kā arī angļu valodas zināšanas. Visiem Baltijas - Amerikas Brīvības Fonda programmu dalībniekiem pēc prakses beigšanas vismaz uz diviem gadiem jāatgriežas dzimtenē, lai iegūtās zināšanas, prasmes un pieredzi izmantotu Latvijas sociālās, politiskās un uzņēmējdarbības vides attīstībai.

Plašāka informācija par fonda piedāvājumu, stipendiju konkursa nosacījumiem un pieteikšanās kārtību pieejama BAFF mājaslapā.

Baltijas - Amerikas Brīvības Fonds darbojas Baltijas valstīs kopš 2010. gada rudens. Fonda misija ir stiprināt saikni starp ASV un Igauniju, Latviju un Lietuvu, īstenojot izglītības un apmaiņas programmas, kas vērstas uz ekonomisko izaugsmi un demokrātisko procesu attīstību.