Eksperti no 29 valstīm Rīgā diskutēs par jauniešu prasmju attīstības veicināšanu Eiropā

04.06.2019

Šonedēļ, no 5. līdz 8. jūnijam, Rīgā norisināsies WorldSkills Europe organizācijas Ģenerālā asambleja, kurā 90 eksperti no 29 valstīm diskutēs par profesionālās izglītības un starptautisko profesionālās meistarības konkursu attīstību. Ģenerālā asambleja ir ikgadējs pasākums, kurš pirmo reizi notiks Rīgā, un to organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Lasīt vairāk »

Rīgā notiks Kosmosa industrijas diena

12.03.2019

2019. gada 20. martā Rīgā notiks Kosmosa industrijas diena jeb Sadarbības partneru meklēšanas pasākums (busines to busines matchmaking event) kosmosa tehnoloģijās, kuru organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Eiropas Kosmosa aģentūru (EKA), Igaunijas Ekonomikas ministriju un Lietuvas Ekonomikas ministriju.

Lasīt vairāk »

Tiešsaistes seminārs par pētniecības projektu konkursiem Kopējās programmēšanas iniciatīvās

01.03.2019

2019. gada 6. martā plkst. 15.30 notiks tiešsaistes seminārs par projektu finansējuma iespējām un pieteikumu sagatavošanu pētniecības projektu konkursiem Kopējās programmēšanas iniciatīvās. Pieteikumus var iesniegt  zinātnisko institūciju reģistrā esošās zinātniskās institūcijas, kas atbilst pētniecības un zināšanu izplatīšanas organizācijas statusam.

Lasīt vairāk »

Aicina zinātniekus pieteikt projektus par pārtikas un diētas ietekmi uz lieko svaru

21.02.2019

Aicinām zinātniekus iesniegt pētniecības projektu pieteikumus par tēmu “Diētas, pārtikas komponentu un pārtikas pārstrādes ietekme uz ķermeņa lieko svaru un ar to saistītajām metaboliskajam slimībām”. Pirms pieteikumu var iesniegt līdz 2019. gada 2. aprīlim, bet pilnā pieteikuma iesniegšanas termiņš ir 9. jūlijs.

Lasīt vairāk »

Aicinām zinātniskās institūcijas piedalīties konkursā par pārtikas un uztura drošību

19.02.2019

Izglītības un zinātnes ministrija ir iesaistījusies Kopējo programmēšanas iniciatīvu “Veselīgs uzturs veselīgam dzīvesveidam”, “Lauksaimniecība, pārtikas nodrošinājums un klimata pārmaiņas” un "Veselīgas un produktīvas jūras un okeāni” kopīgi veidotajā konkursā “Zināšanu kopa par pārtikas un uztura drošību”, kas zinātniskajām institūcijām ir  atvērts no 2019. gada 29. janvāra. Izglītības un zinātnes ministrija finansē zināšanu kopas aktivitātes līdz 50 000 eiro apmērā.

Lasīt vairāk »

Aicinām zinātniekus pieteikt pētniecības projektus lauksaimniecības jomā

15.02.2019

Aicinām zinātniekus piedalīties Kopējās programmēšanas iniciatīvas „Lauksaimniecība, pārtikas nodrošinājums un klimata pārmaiņas” konkursā par tēmu “Ilgtspējīga un izturīgāka lauksaimniecība pārtikas un ne-pārtikas sistēmām” (Sustainable and Resilient agriculture for food and non-food systems). Konkursa mērķis ir veicināt zinātnieku sadarbību Eiropas pētniecības telpā, sekmējot inovatīvu risinājumu radīšanu.

Lasīt vairāk »

Izsludināts pētniecības konkurss jūras un jūras tehnoloģiju jomā

14.01.2019

Aicinām zinātniekus piedalīties kopējās programmēšanas iniciatīvas „Veselīgas un produktīvas jūras un okeāni” un ERA-Net shēmas “Martera” konkursā par tēmu “Jūra un jūras tehnoloģijas jaunajai Eiropas pētniecības telpai”(Maritime and Marine Technologies for a new ERA).

Lasīt vairāk »

Kopējās programmēšanas iniciatīva izsludina jaunu pētniecības konkursu

02.01.2019

Izglītības un zinātnes ministrija ir pievienojusies kopējās programmēšanas iniciatīvas “Veselīgas un produktīvas jūras un okeāni” konkursam par tēmu “Mikroplastikas avoti, izplatīšana un ietekme jūras vidē” (Sources, distribution&impact of microplastics in the marine environment), kurā ir iespēja iesniegt projekta pieteikumus platformā līdz 2019. gada 28. februārim plkst.11.00 (pēc Latvijas laika).

Lasīt vairāk »