Aicina uz Apvārsnis 2020 semināru par atvērtu pētniecības datu pārvaldību

16.10.2017

Piektdien, 27. oktobrī, aicinām apmeklēt semināru “Atvērtie pētniecības dati un datu pārvaldība” (Open Research Data and Data Management), kuru organizē Eiropas Komisijas pētniecības un inovāciju programmas "Apvārsnis 2020" (Horizon 2020) prioritātes “Pētniecības infrastruktūras” projekta OpenAire2020 pārstāvji un Nacionālais atvērtās piekļuves dienests. 

Seminārā ar prezentācijām un praktiskiem ieteikumiem par pētniecisko datu pārvaldību piedalīsies Nīderlandes organizācijas “Datu arhivēšanas un tīmekļa pakalpojumi” (Data Archiving and Networked Services – DANS) ekspertes Dr. Marjana Grūtvelde (Marjan Grootveld) un Ellija Dijka (Elly Dijk). Prezentāciju sniegs arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Publisko pakalpojumu departamenta projektu vadības nodaļas sistēmanalītiķis Toms Ceļmillers.

Eksperti iepazīstinās ar aktuālām zinātnes attīstības tendencēm pasaulē, pētniecības datu pieejamību un nozīmību zinātnes attīstībā. Tāpat klātesošajiem būs iespēja noskaidrot, kas ir pētniecības datu pārvaldība, tās saistību ar pētniecības procesa ciklu un iespēju dalīties ar pētnieciskiem datiem dažādās infrastruktūrās, ieskaitot OpenAIRE.

Semināra norises laiks: 2017. gada 27. oktobrī plkst. 12.00.
Vieta: Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Rīgā, Jelgavas ielā 1, 107.telpā

Pasākumam var reģistrēties, aizpildot pieteikuma veidlapu.

Darba valoda - angļu. 

Dalībniekiem praktisku iemaņu apgūšanai lūgums ņemt līdzi savu portatīvo datoru.

Vairāk par pasākumu, t.sk. saite uz tiešraidi - Nacionālā atvērtās piekļuves dienesta mājaslapā.

Atvērtā zinātne un atvērti dati ir jauna pieeja zinātniskajam procesam, kas balstās uz kolektīvu darbu un jauniem zināšanu izplatīšanas veidiem, izmantojot digitālās tehnoloģijas un jaunus sadarbības instrumentus.

2015. gada janvārī Eiropas Komisija uzsāka pilotprojektu Open Research Data Pilot (“Atvērto pētniecības datu izmēģinājumprojekts”), kura mērķis ir padarīt pēc iespējas pieejamākus pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020 projektu pētniecības datus, tajā pašā laikā, aizsargājot konfidenciālus datus. No 2017. gada pilotprojektā minētās.