Iespēja apmeklēt info dienu par uzņēmēju un zinātnieku iespējām biorūpniecībā

07.03.2019

Pirmdien, 15. aprīlī, Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA) notiks info diena „Uzņēmēju un zinātnieku iespējas Biorūpniecības kopuzņēmuma 2019. gada projektu uzsaukumā" (Bio-based Industries Joint Undertaking opportunities: The 2019 call for proposals), kas būs organizēts saistībā ar biorūpniecības un zinātnes sadarbības iespējām Biorūpniecības kopuzņēmumu (BBI JU).

Info dienas pirmajā daļā BBI JU pārstāvis informēs par BBI JU piedāvātajām iespējām piedalīties 2019. gada uzsaukumos, kā arī par to, kā sagatavot projekta pieteikumu. Info dienas otrajā daļā prezentēs veiksmes un pieredzes piemēru no uzņēmēju puses: SWEETWOODS, kas ir Igaunijas BBI JU lielākais projekts, kā arī runās par uzņēmēju un akadēmiskā sektora sadarbību un Latvijas bioekonomikas stratēģiju. Info dienas laikā dalībniekiem būs iespēja uzdot jautājumus BBI JU pārstāvim un Latvijas ekspertiem un klātienē iepazīties ar potenciāliem BBI JU 2019. gada uzsaukuma dalībniekiem.

BBI JU info dienas programmā piedalīsies arī VIAA pētniecības un inovācijas programmas Apvārsnis 2020 Nacionālā kontaktpunkta koordinators Jānis Ancāns, kas prezentēs pārskatu par Apvārsnis 2020 iespējām bioekonomikā.

BBI JU ir publiskā ir privātā partnerība starp ES un Biorūpniecības konsorciju ar kopējo finansējumu 3,7 miljardi eiro. BBI JU mērķis ir realizēt Eiropas bioekonomikas potenciālu bioloģisko atkritumu un blakusproduktu pārstrādei videi draudzīgos ikdienas produktos, izmantojot inovatīvas biorafinēšanas tehnoloģijas. Katru gadu BBI JU izsludina atklātu projektu pieteikumu uzsaukumu par noteiktām biorūpniecības tēmām, izmantojot pētniecības un inovācijas aktivitātes. BBI JU ir tieši atbildīgs par šo uzsaukumu izstrādi un īstenošanu, kā arī koordinācijas un atbalsta pasākumiem, kas notiek saskaņā ar ES pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020 dalības noteikumiem.

Norises laiks: 2019. gada 15. aprīlī, no 10:00-14:00

Norises vieta: VIAA telpās Rīgā, Meierovica bulvārī 16,  5. stāvā

Dienas programma?d=BBI_JU_Riga_Agenda_15_04_2019_.pdf

Reģistrēties pasākumam ir iespējams tiešsaistē. (Registration link (ENG))

Ar 2019. gada uzsaukuma tēmām un papildus informāciju var iepazīties BBI JU mājaslapā