Notiks Vācijas ES prezidentūras rīkotā konference par demokrātijas aktuālajiem jautājumiem

19.02.2020

2020. gada 28.-29. oktobrī Bonnā, Vācijā, notiks Eiropas Savienības Ministru Padomes Vācijas prezidentūras konference “Revitalising Democracy in Times of Division – The Role of Social Sciences and Humanities", kuru rīko Vācijas Federālā Izglītības un pētniecības ministrija. Konference būs saistoša tiem, kuriem interese par šī brīža demokrātijas problēmām Eiropā un kāda ir pētniecības loma to risināšanā. 

Vācijas Federālā Izglītības un pētniecības ministrija aicina piedalīties šajā diskusijā un veidot nākotnes pētniecības finansējumu demokrātijas un sabiedrības saliedētības jomā. Konference kalpos kā starptautiska platforma akadēmiskajām aprindām, pētniecības politikas veidotājiem un pilsoniskās sabiedrības ieinteresētajām personām, lai apspriestu jaunākos pētījumu rezultātus un to, kā šos rezultātus var nodot dalībniekiem ārpus akadēmiskajām aprindām. Turklāt konferencē diskutēs par jauniem, problemātiskiem pētniecības jautājumiem, kas saistīti ar demokrātijas tēmu, kas jārisina nākotnē. 

Pasākums notiks Pasaules konferenču centrā Bonnā - vietā, kas ir tieši saistīta ar demokrātijas tēmu: tā bija Vācijas federālā parlamenta (“Bundestāga”) mītne laikā no 1992. līdz 1999. gadam. Pasākumu organizē DLR Projektträger Vācijas Federālās Izglītības un pētniecības ministrijas un Eiropas Komisijas vārdā.

Reģistrēšanās Bonnas konferencei vēl nav atvērta, bet interesentus aicinām pieteikties informācijas saņemšanai e-pastā.  

Bonnas konference ir turpinājums 2018. gada novembrī Austrijas prezidentūras rīkotajai konferencei Vīnē "Impact of Social Sciences and Humanities for a European Research Agenda – Valuation of SSH in mission-oriented research". Vairāk par Vīnē notikušo konferenci var uzzināt tās mājaslapā. Pārskats pār Vīnes konferences saturu: šeit

Papildu informācija:

Laura Bužinska
Zinātnes, pētniecības un inovāciju politikas atbalsta departaments
Tālrunis: 67785484, 28621469
E-pasts: laura.buzinska@viaa.gov.lv