EK aicina paust viedokli par Eiropas Zaļā kursa projektu konkursa tematikām

01.06.2020

Eiropas Komisija (EK) līdz 3. jūnijam aicina ikvienu interesentu izteikt viedokli par topošo Eiropas Zaļā kursa (European Green Deal) projektu konkursa tematikām, piedaloties tiešsaistes aptaujās par 11 dažādām jomām. Papildus ir iespēja paust viedokli arī par citām EK ar klimatu saistītām stratēģijām.

EK sniedz iespēju ikvienam interesentam tiešsaistē iepazīties ar topošo projektu konkursa programmu, kuru plānots izsludināt šī gada septembrī. Pirms viedokļa paušanas, ir iespēja iepazīties arī ar EK sagatavotajām skaidrojošām prezentācijām par katru plānoto tematiku. 

Paredzams, ka Eiropas Zaļā kursa projektu konkursa projekti salīdzinoši ātri sniegs taustāmus un redzamus rezultātus un parādīs, kā pētniecība un inovācijas var sniegt konkrētus risinājumus Zaļā kursa  galvenajām prioritātēm. Līdz ar to konkursa ietvaros tiks atbalstīti projekti, kas radīs pilotprogrammas, demonstrācijas, novatoriskus produktus,  sociālo un vērtību ķēžu inovācijas, u.c. Papildus tehnoloģiskajai attīstībai projektu konkurss veicinās iniciatīvas un sociālās inovācijas, lai rastu jaunus veidus, kā iesaistīt sabiedrību.

Tāpat arī informējam, ka līdz 20. augustam ikvienam interesentam ir iespēja paust viedokli sabiedrības konsultāciju platformā par EK stratēģiju klimata pārmaiņu adaptācijai. 

Lai paustu viedokli par klimata stratēģiju 2030. gadam,  līdz 23. jūnijam aicinām apmeklēt EK mājaslapas sadaļu šeit. Savukārt, lai iepazītos ar EK sagatavotajiem materiāliem par Eiropas Zaļā kursa projektu konkursu, aicinām apmeklēt EK mājaslapu.