Aicinām uz jauno zinātnieku sanākšanu “Vai iespējams būt objektīvam pētījumu procesā?”

09.01.2019

Piektdien, 11. janvārī,  aicinām jaunos zinātniekus pievienoties sarunai "Vai iespējams būt objektīvam pētījumu procesā?", kuru vadīs Jeļena Hercberga, Bristoles universitātes trešā gada doktorantūras studente.

Tikšanās laikā Jeļena Hercberga dalīsies ar savu pieredzi ar jauniem zinātniekiem, lai iepazītos un pārrunātu zinātnē aktuālo. Ļena labprāt dalīsies savā pieredzē un apspriedīs, cik daudz personiskā zinātnieki var ienest pētījuma procesā. Sarunas laikā Jeļena izskatīs šādus jautājumus, vai ir iespējams būt objektīvam pētījuma procesā, vai jebkurš pētījums ir pašrefleksīvs pētījums?

Jeļena 12 gadus nodzīvoja ārzemēs (Dānijā, Francijā, Beļģijā un Lielbritānijā), bet viņas pētījumi ir saistīti ar Latviju. Viņas pētījuma mērķis ir saprast kā jauni cilvēki Latvijā uztver to, kas atšķiras no viņiem un kā šī uztvere var būt pārskatīta (re-imagined). Atgriešanās Latvijā Jeļenai ir personisks ceļojums - pēc ilgā laika ārzemēs viņa atgriežas mājās, padarot šo pētījumu par pašrefleksīvu pieredzi.

Norises vieta: Kalpaka bulvāris 4, 327. telpā 3. stāvā. Ieeja no pagalma.

Norises laiks: 2019. gada 11. janvāris, plkst. 18.30

Pieteikties pasākumam var, atzīmējot sevi Facebook pasākumā vai rakstot ziņu uz e-pastu laura.buzinska@viaa.gov.lv.

Šis ir jau ceturtais Latvijas Jauno zinātnieku apvienības organizētais pasākums, kurā jaunie zinātnieki dalās ar ārzemēs iegūto pieredzi. Iepriekš esam uzklausījuši stāstus par Amerikas Savienotajām valstīm un Ķīnu, Čīli, tagad kārta Lielbritānijai.

Pasākumā būs iespējas arī uzzināt par programmas Apvārsnis 2020 sniegtajām iespējām Sociālo un humanitāro zinātņu jomā. Vairāk informācijas par aktuālo SHZ A2020 programmā var iegūt Facebook kontā vai klātienes konsultācijā, iepriekš piesakot vizīti, rakstot laura.buzinska@viaa.gov.lv.

LJZA apvieno doktorantūras studentus un jaunos zinātniekus Latvijā, dodot iespēju iesaistīties politikas veidošanā, komunikācijā ar sabiedrību un satikt domubiedrus un sadarbības partnerus. Informācija par iestāšanos biedrībā pieejama LJZA mājaslapā

Atgādinām, ka, ja esi doktorants vai zinātniskā (doktora) grāda pretendents, aicinām pievienoties Facebook grupai Grupa doktorantiem.

Pasākumu organizē Latvijas Jauno zinātnieku apvienība sadarbībā ar Apvārsnis 2020 Latvijas Nacionālais kontaktpunkts - H2020 NCP LV.

Papildu informācija:

Laura Bužinska
Apvārsnis 2020 Nacionālā kontaktpunkta vecākā eksperte
Tālrunis: 67785484 
E-pasts: laura.buzinska@viaa.gov.lv