Atvērts ERA-NET projektu konkurss neirodeģeneratīvo slimību jomā

21.01.2020

Izsludināts Apvārsnis 2020 programmas ERA-NET Cofund aktivitātes JPCOFUND2 projektu konkurss par tēmu “Jaunas attēldiagnostikas un smadzeņu stimulācijas metodes un tehnoloģijas neirodeģeneratīvajām slimībām”. Pieteikšanās notiek divās kārtās, un projektu iesniegšanas termiņš pirmajā kārtā ir 2020. gada 3. marts.     

No projektu pieteicējiem sagaida starptautiskus pētījumus par jauno un uzlaboto attēldiagnostikas metodēm, tādām kā magnētiskās rezonanses, pozitronu emisijas tomogrāfijas, molekulārās attēlveidošanas inovatīvajām iespējām. Projektos var pētīt smadzeņu stimulācijas metodes – dziļo smadzeņu stimulāciju, neiromodulāciju, transkraniālo magnētisko stimulāciju un fokusēto ultraskaņas lietojumu, šo stimulācijas metožu lietošana atkarīga no atbilstošas attēldiagnostikas.

Konkurss atbalsta pētījumus par šādām slimībām:

   • Alcheimera slimība un citas demences formas
   • Parkinsona slimība un ar PS saistītas saslimšanas
   • Prionu izraisītas slimības
   • Motoriskā neirona slimības
   • Hantingtona slimība
   • Spino-cerebellāra ataksija
   • Spinālā muskuļu atrofija

Konkursā piedalās finansējošās institūcijas no Austrālijas, Beļģijas, Kanādas, Čehijas Republikas, Dānijas, Somijas, Francijas, Vācijas, Ungārijas, Īrijas, Izraēlas, Itālijas, Latvijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Slovēnijas, Spānijas, Zviedrijas, Turcijas un Apvienotās karalistes. 

VIAA piedalās kā zinātni finansējošā institūcija, nodrošinot konkursā atbalstīto starptautisko pētniecības projektu finansējumu Latvijas dalībniekiem. Projektiem paredzēts līdzfinansējums no programmas Apvārsnis 2020.

Sīkāka informācija pieejama VIAA mājaslapas sadaļā ERA-NET projekti » JPCOFUND2

Kontaktinformācija: 

Uldis Berķis
Pētniecības starptautisko programmu nodaļas
Vecākais eksperts
E-pasts: uldis.berkis@viaa.gov.lv
Tālrunis: +371 29472349