Atpakaļ uz skolu: Eurydice publicē jaunā mācību un akadēmiskā gada kalendārus

11.09.2017

Vasara ir beigusies, skolēni un studenti ir atgriezušies skolā. 1.septembrī skolas solā atgriezās lielākā daļa Eurydice tīkla Eiropas skolu skolēnu, bet dažās valstīs skolēni un skolotāji ir atgriezušies ierastajā mācību ritmā jau pirms vairākām nedēļām. 

Mācību gada garums dažādās valstīs un reģionos Eiropā atšķiras – to nosaka kultūras un vēstures tradīcijas, kā arī klimata atšķirības.

Ir valstis, kur ir garāki un biežāki brīvlaiki mācību gada laikā, bet citās valstīs mācību gads ir intensīvāks un skolēniem ir garāks vasaras brīvlaiks. Vienīgais brīvlaiks, kas ir praktiski vienāds visās Eiropas valstīs, ir Ziemassvētku brīvdienu periods.

Divos speciālos ikgadējos Eurydice tīkla ziņojumos par mācību gada un akadēmiskā gada plānojumu atrodama informācija par to, kā organizēts mācību gads skolās un augstākās izglītības iestādēs 37 Eiropas valstīs.

Mācību gada kalendārs Eiropā 2017./2018.g. (The Organisation of School Time in Europe. Primary and General Secondary Education – 2017/18). Ziņojums sniedz ziņas par mācību gada ilgumu, sākuma un beigu datumiem, kā arī par brīvlaiku datumiem Eiropas valstu skolās. Informācija attiecas gan uz sākumskolas un pamatskolas (primary) izglītības iestādēm, gan vidējās vispārīgās (secondary general) izglītības iestādēm.

Akadēmiskā gada kalendārs Eiropā 2017./2018.g. (The Organisation of the Academic Year in Europe – 2017/18). Ziņojums sniedz ziņas par akadēmiskā gada struktūru - akadēmiskā gada sākumu, semestru laikiem, brīvlaikiem un eksaminācijas posmiem. Atsevišķās valstīs norādītas arī atšķirības starp universitātes un cita tipa augstākās izglītības programmām. 

Visas Eurydice publikācijas pieejamas VIAA mājaslapā šeit