Zinātnē un piedzīvojumā dzimst jaunas uzņēmējdarbības idejas

30.12.2015

Liepājas Raiņa 6. vidusskolas ikdienas darbā tiek integrēti trīs starptautiski Erasmus+ programmas projekti, kuru ietvaros tiek veicināta skolas mācību vides transformācija un sekmēta 21. gadsimtam atbilstošas izglītības sistēmas izstrāde. 

Lasīt vairāk »

Pieredzes stāsts: mācās veikt pareizo izvēli

29.12.2015

Mūsu ikdiena sastāv no daudzām lielām un mazām izvēlēm. Mēs izvēlamies, kā rīkoties vai arī tieši pretēji, kā nerīkoties konkrētajā situācijā. Katras situācijas iznākums ir tieši atkarīgs no tā, kāda ir bijusi mūsu izvēle. Tieši tāpēc Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Comenius apakšprogrammas skolu daudzpusējās partnerības projektam tika dots nosaukums “A matter of choices”.  

Lasīt vairāk »

VIAA šogad apstiprinājusi ERASMUS+ projektus vairāk nekā 15 miljonu eiro apmērā

29.12.2015

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 2015. gadā ir apstiprinājusi Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ projektus skolu, profesionālās, pieaugušo un augstākās izglītības sektorā ar kopējo finansējumu vairāk nekā 15 miljoni eiro.

Lasīt vairāk »

Ministru prezidente sveic profesionālās meistarības konkursa WorldSkills 2015 izcilākos Latvijas jauniešus

23.12.2015

Šodien, 23. decembrī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma Ministru kabinetā sveica izcilākos Latvijas jauniešus, kuri ieguvuši augstāko novērtējumu starptautiskajā profesionālās meistarības konkursā WorldSkills 2015.

Lasīt vairāk »

Ziņojums par skolu vērtēšanu Eiropā lasāms latviešu valodā

23.12.2015

Latviešu valodā ir iztulkots Eurydice tīkla ziņojums „Kvalitātes nodrošināšana izglītībā: skolu vērtēšanas politika un metodes Eiropā”, kas šī gada sākumā tika publicēts angļu valodā (Assuring Quality in Education: Policies and Approaches to School Evaluation in Europe). 

Lasīt vairāk »

Norisinājās ECVET starptautiskā konference

22.12.2015

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 16. decembrī rīkoja starptautisko konferenci “ECVET (Eiropas kredītsistēma profesionālajai izglītībai) pieredze un izaicinājumi Eiropā un Latvijā”. Konferencē piedalījās Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts izglītības satura centra, sociālo partneru un profesionālās izglītības iestāžu pārstāvji. 

Lasīt vairāk »

Iespēja studēt ASV

22.12.2015

Ir izsludināts 23. gadskārtējais konkurss Dr. Ainas Galējas stipendijām Viskonsīnas Universitātē Oklērā, ASV (University of Wisconsin - Eau Claire).

Lasīt vairāk »

Erasmus+ aktualitātes izglītības politikas veidotājiem

22.12.2015

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) kā Erasmus+ Latvijas Nacionālā aģentūra izglītības un mācību jomā sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru (JSPA) kā Nacionālo aģentūru jaunatnes jomā šī gada 11. decembrī organizēja semināru izglītības politikas veidotājiem – Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) amatpersonām un darbiniekiem.

Lasīt vairāk »