Aicinām pieteikties semināriem par Nordplus projektu iesniegšanu 2018. gada konkursam

27.12.2017

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 2018. gada janvāra sākumā rīko vairākus projektu pieteikumu sagatavošanas konsultāciju seminārus izglītības iestādēm un organizācijām, kas plāno iesniegt projektus Nordplus 2018. gada konkursā JauniešuPieaugušo, Augstākās izglītībasHorizontālajā un Ziemeļvalstu valodu apakšprogrammās.

Lasīt vairāk »

Pēcdoktorantūras pētniecības projektu īstenošanai noslēgti līgumi vairāk nekā 12 miljonu eiro apmērā

21.12.2017

Eiropas Savienības fondu projekta “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” pirmajā pētniecības pieteikumu atlases kārtā pašlaik noslēgti 109 līgumi ar 25 zinātniskajām institūcijām un 1 komersantu par pētniecības projektu īstenošanu vairāk nekā 12 miljonu eiro apmērā.

Lasīt vairāk »

Notiks seminārs par Erasmus+ mācību mobilitātes projektiem profesionālajā izglītībā (ar mobilitātes hartu)

20.12.2017

Profesionālajā izglītībā iesaistītās organizācijas, kas kas plāno iesniegt mobilitātes projektus, aicinātas apmeklēt Valsts izglītības attīstības aģentūras 2018. gada 5. janvārī rīkoto semināru par Erasmus+ personu mobilitātes projektu pieteikumu sagatavošanu profesionālās izglītības sektorā.

Lasīt vairāk »

Ar Jauniešu garantiju uz starptautiskās skatuves

19.12.2017

Elīnai Skrindževskai ir tikai 22 gadi, bet jau divas profesijas un vērtīga starptautiskā pieredze, pārstāvot Latviju pasaules mērogā. Vispirms viņa Jelgavas Amatu vidusskolā četru gadu garumā ieguva tērpu stila speciālista profesiju, bet pirms pāris mēnešiem vēlreiz absolvēja skolu, pusotra gada laikā kļūstot par apģērbu modelēšanas un konstruēšanas speciālisti programmā Jauniešu garantija.

Lasīt vairāk »

Notiks seminārs par Erasmus+ mācību mobilitātes projektiem profesionālajā izglītībā (bez mobilitātes hartas)

19.12.2017

Valsts izglītības attīstības aģentūra 2018. gada 3. janvārī rīko semināru par personu mobilitātes projektu pieteikumu sagatavošanu profesionālās izglītības sektorā Erasmus+ 2018. gada konkursa ietvaros. 

Lasīt vairāk »

Eurydice ziņojumos analizē izglītības sistēmu struktūru un obligāto izglītību Eiropā

19.12.2017

Kā tiek organizēta pamatizglītības un vidējās izglītības iegūšana Eiropas valstīs? Cik gados bērni uzsāk mācības? Cik ilgi jāmācās katrā no izglītības posmiem? Kādas ir atšķirības mācību programmās? Šie ir daži no jautājumiem, kas atspoguļoti Eurydice tīkla ziņojumā "Eiropas izglītības sistēmu struktūra". Publikācija raksturo izglītības sistēmas organizāciju Eiropas valstīs, sākot no pirmsskolas izglītības līdz augstākajai izglītībai 2017./18. mācību un akadēmiskajā gadā.

Lasīt vairāk »

VIAA 2017. gadā apstiprinājusi Erasmus+ projektus vairāk nekā 19 miljonu eiro apmērā

18.12.2017

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) šogad ir apstiprinājusi Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ projektus skolu, profesionālās, pieaugušo un augstākās izglītības sektorā ar kopējo finansējumu vairāk nekā 19 miljoni eiro.

Lasīt vairāk »

Publicēts Eurydice ziņojums par pilsonisko izglītību Eiropas skolās

15.12.2017

Pēdējos gados pilsoniskās izglītības veicināšanai ir pievērsta liela uzmanība, jo palielinās draudi tādām pamatvērtībām kā miers, vienlīdzība un cilvēktiesības Eiropā. Vairākas valstis šajās jomās veic izmaiņas savās izglītības politikās. Par šo tematiku izdots Eurydice ziņojums “Pilsoniskā izglītība Eiropas skolās”. 

Lasīt vairāk »