Festivālā Lampa prezentēs projekta rezultātus

Aktualitātes, 21.06.2017

1. jūlijā sarunu festivālā LAMPA no plkst. 12.00 līdz 13.30 notiks Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) administrētās Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas “Pētniecība un stipendijas” trīs projektu aktivitātes, kurās vairāku augstskolu un zinātnisko institūtu pārstāvji demonstrēs jaunāko pētījumu rezultātus un pieredzi, kā arī ieguldījumu pētniecības attīstībā. 

Visas trīs EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas projektu aktivitātes varēs apmeklēt Finanšu ministrijas un Norvēģijas Karalistes vēstniecības Latvijā organizētajā Iespēju teltī.  

No 12.00 līdz 12.45 - “Inovatīvi risinājumi fizisko aktivitāšu mērīšanai bērniem”.

      • Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas zinātnieki demonstrēs inovatīvu pieeju ar izglītības un veselības faktoriem saistītām fiziskām aktivitātēm bērniem ar dažādiem funkcionēšanas traucējumiem iekļaujošā vidē. Apmeklētāji varēs iepazīt izstrādāto prototipu sensoru darbību. 

No 12.45 līdz 13.30 - “Vietējie graudaugi – spēka produkti”.

      •  Zinātnieku grupa no Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Agroresursu un ekonomikas institūta aicinās sabiedrību iepazīt mazāk zināmus graudu produktus. Visi interesenti varēs uzzināt, kas ir tritikāle, kailgraudu auzas, kailgraudu mieži? Kādus produktus no tiem gatavo? Kāpēc nepieciešams lietot dažādus graudaugus un to pārstrādes produktus? 

No 12.00 līdz 13.30 - radošā darbnīca “Tekstilmākslas tehnikas Latvijā un Norvēģijā”.

      •  Latvijas Mākslas akadēmijas stipendiāte Lauma Kokoreviča pastāstīts par tekstila mākslas apguves metodēm un tehnikām Latvijā un Norvēģijā, īpašu uzmanību pievēršot digitālās aušanas, sietspiedes un lāzerprintēšanas tehnikām, akcentējot kopīgo un atšķirīgo Latvijas un Norvēģijas tekstila mākslas nodaļās. Radošās darbnīcas apmeklētājiem būs iespēja aplūkot Norvēģijā tapušos gobelēnus, sietspiedes darbus, digitālās drukas audumus, kā arī pašiem iepazīties ar sietspiedes tehniku, apdrukājot auduma maisiņus. 

Visas dienas garumā Iespēju teltī būs arī iespēja uzzināt par Latvijas reģionu attīstību, “zaļo” iepakojumu, klimata apstākļiem līdz 2100. gadam, “Viedo pilsētu” u.c. interesantām tēmām.

Šogad LAMPA sevi piesaka ar nebijušu vērienu – vairāk nekā 200 pasākumu par dažādām tēmām no dažādām vietām Latvijā un pasaulē - apziņas eksperimenti, praktiskās darbnīcas, performances, spēles, viktorīnas, diskusijas, izrādes un pat grēksūdzes. Festivāls norisināsies 30. jūnijā un 1. jūlijā, Cēsu pils parkā. 

Ieeja – bez maksas.

Ar Sarunu festivāla LAMPA pilno programmu var iepazīties festivāla mājaslapā.

Norvēģijas un EEZ finanšu instrumentu projekti Latvijā ir īstenoti 5 gadu garumā. Šai laikā īstenoto projektu lokā ir tādi, kuros saglabāts un atjaunināts kultūras mantojums, veicinātas „zaļās” inovācijas, sekmēta Latvijas reģionu attīstība, stiprināta nevalstisko organizāciju darbība, atbalstīta zinātne un pētniecība, veikti uzlabojumi Latvijas ieslodzījumu vietās.