Piektdien notiks starptautiskā izglītības projektu izstāde Baltic Expro 2013

20.11.2013

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina 22. novembrī apmeklēt starptautisku izglītības projektu izstādi Baltic Expro 2013. Tajā varēs uzzināt par 26 Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības un Nordplus programmu projektu rezultātiem, piemēram, kā saglabāt mutvārdu kultūru, apgūt matemātiku citādāk un kā mācīt jauniešus būt atbildīgiem par savu veselību.

Apmeklēt izstādi aicinātas pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības iestādes, augstskolas, pieaugušo izglītības centri, nevalstiskās organizācijas, valsts pārvaldes iestādes un uzņēmēji. VIAA īpaši aicina tās izglītības iestādes, kas līdz šim vēl nav īstenojušas ES Mūžizglītības vai Nordplus programmas projektus. 

Baltic Expro 2013 notiks Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa augstskolas (RISEBA) Arhitektūras un mediju centrā H2O6, Ūdens ielā 6, no plkst. 10.00 līdz 16.30. Ieeja izstādē ir bez maksas.

Izstādes ietvaros notiks paneļdiskusija Kam, kā un kāpēc stāstīt par savu projektu? Par to, kāpēc stāstīt par savu projektu arī tad, ja tas jau tuvojas noslēgumam, savā pieredzē dalīsies projekta īstenotāju pārstāvji no Igaunijas un Lietuvas. Kā saprast, ko ir vērts stāstīt un kas varētu interesēt medijus, skaidros Defli.lv galvenais redaktors Ingus Bērziņš. Ar savu pieeju, kā izlemt, vai rakstīt vēstuli, veidot sociālo mediju kontu, izsūtīt preses relīzi vai vienkārši piezvanīt, iepazīstinās sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Rūklis. Diskusiju vadīs žurnālists Ansis Bogustovs. 

Visas dienas garumā izstādes apmeklētāji varēs piedalīties septiņās Baltijas valstu radošajās darbnīcās, klausīties intervijas ar projektu īstenotājiem, ekspertiem, izmēģināt digitālo fotostendu, kā arī baudīt dažādu mākslinieku priekšnesumus, piemēram, improvizatoru un iluzionista šovus, perkusionistu grupas „Pulsa Efekts”, Laura Reinika, kā arī grupas „Sus Dungo” uzstāšanos. Detalizēta pasākuma programma:?d=files/news/21302/programma_05_1.pdf

Līdztekus izstādei norisināsies informatīvie semināri, kuru laikā VIAA informēs par jauno ES izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta atbalsta programmu Erasmus+, kura no 2014. gada aizstās pašreizējo ES Mūžizglītības programmu. Pieteikšanās semināriem jau noslēgusies.

Semināru ciklu un izstādi Baltic Expro 2013 VIAA rīko kopā ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem, un tajā ar savu starptautisko pieredzi dalīsies 26 Comenius, Leonardo da VinciErasmus, Grundtvig un Nordplus programmu projektu īstenotāji no trīs Baltijas valstīm. 

Expro izstādes tradīciju pirms astoņiem gadiem aizsāka Igaunijas Starptautisko izglītības programmu aģentūra Socrates. 2006. gadā izstāde paplašinājās, iekļaujot Comenius, Leonardo da Vinci, Erasmus un Grundtvig projektus. 2007. gadā tā kļuva par starptautisku Baltijas un Ziemeļvalstu pasākumu.