Jauno mācību gadu Līvānu 1. vidusskolā uzsāks divi somu jaunieši

30.08.2010

Septembrī mācības Līvānu 1. vidusskolā uzsāks divi somu jaunieši. Viņi ir pirmie skolēni, kas ieradušies Latvijā jaunās Comenius skolēnu individuālās mobilitātes ietvaros.

Comenius skolēnu individuālā mobilitāte ir jauns projektu veids, un Latvija ir viena no pirmajām ES dalībvalstīm, kas tajā piedalās. Comenius skolēnu individuālajā mobilitātē var piedalīties skolēni no 14 gadu vecuma un līdz 10 mēnešiem dzīvot un mācīties kādā Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības programmas dalībvalstī.

2010./2011. mācību gadā Latvijā mācīsies kopumā četri ārvalstu jaunieši: pirmajā semestrī divi skolēni no Somijas Līvānu 1. vidusskolā, savukārt otrajā semestrī divi jaunieši no Francijas kopā ar latviešu skolēniem apgūs mācības Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā.

Ceturtdien, 2. septembrī, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīko mācības Somijas jauniešiem, sniedzot plašu informāciju par dzīvi Latvijā, valsts izglītības sistēmu, kultūratšķirībām un citiem praktiskiem jautājumiem. Līvānu 1. vidusskolas pārstāvji tiks iepazīstināti ar bērnu drošības, aizsardzības un citiem jautājumiem, kas svarīgi, īstenojot skolēnu mobilitāti.

Comenius individuālās mobilitātes ietvaros ārvalstīs mācās 14 skolēni no Latvijas. Jauno mācību gadu tie sagaidīs Francijas, Itālijas, Somijas un Spānijas skolās.

No 2010. gada VIAA nodrošina visas ES Mūžizglītības programmas 2007.-2013. gadam īstenošanu Latvijā. Comenius apakšprogramma piedāvā pedagogu tālākizglītību, skolu un reģionu sadarbību vispārējās izglītības attīstībai.