Pirmo reizi Latvijā notiks ES Mūžizglītības un Nordplus programmu projektu rezultātu izstāde

01.12.2010

3. decembrī pirmo reizi Latvijā notiks Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības un Nordplus programmu projektu rezultātu izstāde, semināri un pieredzes apmaiņas pasākums Baltic Expro 2010. To rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) kopā ar saviem Lietuvas un Igaunijas kolēģiem, un tajā ar savu starptautisko pieredzi dalīsies vairāk nekā 50 Comenius, Leonardo da Vinci, Erasmus, Grundtvig, Mācību braucienu un Nordplus programmu projekti no trīs Baltijas valstīm.

Baltic Expro 2010 laikā Rīgas Kongresu namā, K.Valdemāra ielā 5, no pulksten 10:00 līdz 16:00 līdztekus izstādei norisināsies arī informatīvie semināri par pieteikumu sagatavošanu 2011. gada izsludinātajam projektu konkursam, projektu veiksmīgu īstenošanu un rezultātu izplatīšanu Comenius, Mācību braucienu un Grundtvig programmās. Pēcpusdienā notiks valorizācijas jeb rezultātu izplatīšanas seminārs par ES Mūžizglītības programmas projektu sociālās iekļaušanās tēmām.

Baltic Expro ir unikāla iespēja ikvienam interesentam iepazīt ES un starpvalstu sadarbības projektu pieredzi, klātienē satikt projektu īstenotājus no trijām Baltijas valstīm, gūt vērtīgu informāciju, rast idejas un jaunus sadarbības partnerus. Īpaši vēlamies uzsvērt, ka šajās programmās projektus var īstenot ne tikai izglītības iestādes, bet arī dažādas organizācijas, institūcijas un uzņēmumi, tādējādi sekmējot savu darbinieku un sabiedrības izglītošanos visa mūža garumā,” uzver VIAA direktore Dita Traidās.

Apmeklēt izstādi un piedalīties semināros aicinātas pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības iestādes, augstskolas, pieaugušo izglītības centri, nevalstiskās organizācijas, valsts pārvaldes iestādes un uzņēmēji. VIAA semināros īpaši aicina piedalīties izglītības iestādes, kas līdz šim vēl nav īstenojušas ES Mūžizglītības vai Nordplus programmu projektus. Izstādes apmeklējums un dalība semināros ir bez maksas.

Expro izstādes tradīciju pirms pieciem gadiem aizsāka Igaunijas starptautisko izglītības programmu aģentūra Socrates. 2006. gadā izstāde paplašinājās, iekļaujot Comenius, Leonardo da Vinci, Erasmus un Grundtvig projektus. 2007. gadā tā kļuva par starptautisku Baltijas un Ziemeļvalstu pasākumu.

VIAA nodrošina visas ES Mūžizglītības programmas 2007.-2013. gadam un Nordplus programmas 2008.-2011. gadam īstenošanu Latvijā.