Ar smaidu ceļā uz Londonu: Tālākizglītības kursi ārzemēs

09.11.2012

Lidmašīna paceļas, salonā troksnis, blakus sēdētājs piedāvā šokolādi. Trokšņu iespaidā īsti nedzirdu kādā valodā vīrietis runā. Pieņemu piedāvājumu un pasaku paldies angliski. Taču blakus sēdētājs izrādās latvietis un ne tikai- viņš ir beidzis Jelgavas 4.vidusskolu, kurā es strādāju.

Skola

Pirmo dienu Excel English (http://www.excelenglish.co.uk/) skolā mani pavadīja neliels stress. Esmu mazliet apmulsusi, nav taču viegli no skolotājas vienā mirklī pārvērsties par skolnieci. Noteikumi šeit ir stingri. Drīkst nokavēt piecas minūtes no stundas sākuma un pēc tam stundas gaitu traucēt nedrīkst.  Mājas darbiem jābūt izpildītiem  katru stundu, taču, kas  notiek, ja neizpilda es tā arī neuzzināju. Tas bija ļoti veselīgi -no mūsu pārspīlētās brīvības nokļūt stingru likumu pasaulē. Lai gan likumi ir ļoti stingri, pedagogi ir  atsaucīgi un pretimnākoši. Paldies VIAA un it īpaši Baibai  Sermuliņai par palīdzību skolas izvēlē.

Angļu valoda

Iepriekš esmu mācījusies kursos Latvijā, taču  nogurums pēc darba ļoti labus rezultātus neļāva sasniegt. Šeit bija pavisam citādi- divas nedēļas visus spēkus varēju veltīt tikai valodai. Un ne tikai kursos, bet saskarsmē ar jauniegūtajiem draugiem, viesģimenē, iepērkoties veikalā, visapkārt ir tikai angļu valoda. Stundās tiek apgūtas valodu prasmes- rakstīšana, klausīšanās, runāšana un valodas lietojums. Mācībās tiek lietotas  interaktīvas  aktivitātes un interesantas, izaicinošas  metodes, kuras noteikti izmantošu arī savā darbā. Glābējzvanu nenākas gaidīt, stundas beigās vienmēr izbrīns, kā laiks tik ātri paskrējis.

Dzīvošana ģimenē kā angļu valodas stunda

Neticami, bet esmu iemīlējusi šo angļu ģimeni kā savējo. Saņēmu palīdzību ik uz soļa-pirms ierašanās saņēmu instrukcijas kā nokļūt līdz  mājām un katru dienu ieteikumus, ko vajadzētu apskatīt Londonā. Viesģimene uzticēja man mājas atslēgas, lai varu būt mājās, kad vēlos.  Bijām multikulturāla ģimene, jo  šajā ģimenē vēl tika uzņemti studenti no Turcijas, Šveices un Taizemes. Kad pēc nodarbībām pārnācām mājās, saimniece sagaidīja  ar siltām vakariņām, pārrunājām dienas notikumus, aktualitātes pasaulē un salīdzinājām dzīvi Londonā un savās mājās.

Izklaide

Bigbens, krāšņais karaļnams un Parlamenta pils, neapšaubāmi, bija pirmie Londonas apskates objekti no Londonas Acs.  Katru dienu pēc  skolas ar jauniegūtajiem draugiem apmeklējām dažādus muzejus un galerijas, kā piemēram,  Toto galeriju, Nacionājo galeriju, Zinātnes muzeju, Londonas muzeju un citas tūristu iemīļotas vietas. Arī  Excel  English skola organizēja ekskursijas uz  Londonas Muswell Hill rajonu  un vaska figūru  muzeju.  Un kur vēl  jaukā pasēdēšana Pabā. Nē, tā nav tiki maltīte, tās ir jēgpilnas sarunas gan ar draugiem, gan ar Londonas iedzīvotājiem.  Lielākajā daļā Londonas muzeju un galeriju ieeja ir par velti, tādejādi tie ir pieejami visiem iedzīvotājiem un viesiem. Apmeklējot Londonas muzejus,  biju patīkami pārsteigta, kā tiek domāts par bērnu izglītošanu. Katrā muzejā ir izstrādāti vairāki plāni, kā vecāki ar bērniem var apskatīt muzeju. Bērni saņem darba lapas ar dažādiem uzdevumiem (krustvārdu mīklām,  jautājumiem, zīmējumiem), kas nodrošina bērna interesi par apskatāmām lietām.

Nobeigumā

Negaidiet debess mannu no debesīm!  Rakstiet projektu tūlīt un tagad un piedalies tālākizglītības kursos ārzemēs!