27 dalībnieki no 11 valstīm

21.11.2012

Iedomājieties iespēju apgūt jaunas zināšanas un atpūsties kādā saulainā vietā. St Julian’s Maltā ir tieši tāda vieta. Šī pilsēta piedāvā vienreizēju iespēju paaugstināt angļu valodas zināšanas gan skolotājiem, gan skolēniem un studentiem. Un mūsu grupa bija pirmā, kurai bija iespēja uzlabot datora iemaņas.

Vispirms gribētu teikt, ka  Executive Training Institute (ETI) Malta ir organizācija, kura dara visu, lai kursu dalībnieki justos labi un atviegloti. Nodarbību saraksts ir izveidots tā, lai būtu iespēja atpūsties, pastaigāt vai uzkost kafejnīcā, kura ir skolā. Dalībniekiem ir iespēja dzīvot gan viesnīcā, gan ģimenē. Dzīvot ģimenē, pēc manām domām, ir daudz labāk, jo dzīvošana tur  palīdz uzlabot valodas zināšanas. Bet neskatoties uz izvēlēto dzīves vietu, tās ir tuvu no skolas, tikai nelielas pastaigas attālumā. Praktiski katru dienu organizatori piedāvā kādas aktivitātes: atpūtas vakarus, ekskursijas.

Kursu tēma, manuprāt, ir ļoti aktuāla mūsdienās, jo datoriemaņas ļauj skolotājam daudzveidot un atvieglot savu darbu. Tas attiecas ne tikai uz datorzinības skolotājiem, bet arī uz citu priekšmetu pasniedzējiem. Būs ļoti interesanti pielietot jauniegūtās zināšanas stundās, dalīties savā pieredzē ar kolēģiem (MK sēdēs vai atklātās stundās) un skolēniem (jo es ceru, ka tagad es zinu vairāk dažās datora nozarēs, neka mani skolēni). Mēs strādājām ar sekojošam tēmām:

Blogging – Designing a Blog; WIKI: How they work & Learning potential; Designing a WIKI; CMC: Computer Mediated Communication & Creating your Chat Room; Designing a Website; Creating an Online Interactive Maze; Techno-tools: Downloading & Editing Viveoclips; Creating Animated Slide-Shows; RSS Feeds & Google Reader; Podcasting; Webquests; Recording from your computer screen; Google Earth and Virtual Travel.

Protams, vienas nedēļas laikā nav iespējams apgūt visas šīs tēmas, taču tagad mums ir attēlojums par tiem. Kā arī  dažus no tiem mēs varam pielietot jau tūlīt. 

Tāda veida kursi ļauj paplašināt redzesloku (gūt jaunas zināšanas par citas valsts tradīcijām un vēsturi), iepazīties ar citu valstu kolēģiem, augt personiskajā un profesionālajā ziņā.