Noturēt līdzsvaru ārpus sērkociņkastītes

01.10.2012

Jānis Urtāns gribēja būt mākslinieks. Studēja universālo dizainu, kura uzdevums ir pielāgot vidi visiem cilvēkiem, apvienojot to ar estētisko pievilcību. Jāni ieinteresēja dizains psihiatrijas profila slimniekiem, bet nevis fiziskā formā, bet gan nefiziskās vides pieejamība – informācijas vide, sociālā vide u. tml. Par šīs nemateriālās vides pieejamību runā un domā mazāk. Tagad Jānis ir ergoterapeits ar Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātes ergoterapijas studiju programmā iegūtu bakalaura grādu. Universitātē viņš vada klīniskās prakses un strādā biedrības „Gaismas Stars” dienas centrā, kur nāk ar šizofrēniju sirgstošie. Cilvēkus, kuri apmeklē dienas centru, Jānis sauc par klientiem. Lai mazinātu stereotipus par šizofrēnijas slimniekiem, Jānis organizējis informatīvu kampaņu „Atklāti par šizofrēniju”.

Lasīt vairāk »

Apgūst ekodizaina pamatus

10.09.2012

“Lejas Varicēnu” saimnieks un Smiltenes novada bibliotēkas brīvprātīgais lektors Tomass Krīgers ieguvis diplomu, kas ļauj viņam vadīt ekodizaina treniņus interesentu grupām. Diplomu viņš ieguva 2012. gada jūnijā, mēnesi mācoties seminārā „Ecovillage Design Education, Training for Sustainability” Itālijā “Grundtvig” profesionālās pilnveides kursos.

Lasīt vairāk »

Neformālās izglītības sausais atlikums

03.07.2012

Ginta Salmiņa aprīlī saņēma Grundtvig programmas atbalstu un devās uz Itāliju, lai piedalītos starptautiskā neformālās izglītības veicināšanas projektā „SEE A Game”. Apmācību laikā dalībnieki apguva divas simulāciju spēles (sadarbības un konkurences), kas stimulē uzņēmējdarbības kompetenču attīstību. Šobrīd Gintai ir daudz ideju, kā iegūtās zināšanas „neturēt zem pūra” un nest tālāk Latvijā.

Lasīt vairāk »

Zināšanu iekustinātāja

28.05.2012

Marika Dejuna ir apņēmīga, jauna sieviete, kura spēj darbu ofisā savienot ar angļu valodas privātstundu pasniegšanu. Sapratusi, ka ar interesi par pedagoģiju un lielu entuziasmu vien ir par maz, viņa ieguva pieaugušo izglītības veicināšanas programmas Grundtvig finansiālu atbalstu, lai dotos uz valodas pilnveides kursiem Īrijā. Šī gada aprīlī Marika divas nedēļas pavadīja Korkas angļu valodas koledžā (Cork English College), un ir gatava dalīties iespaidos, kā iespējams turpināt savu attīstību un mērķtiecīgi celt kvalifikāciju visas dzīves garumā.

Lasīt vairāk »