Apbalvos labākos Leonardo da Vinci programmas projektus

02.12.2008

Trešdien, 3. decembrī, pulksten 17:00 Rīgas Latviešu biedrības nama Līgo zālē svinīgā ceremonijā izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe un Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore Dita Traidās pasniegs ES Mūžizglītības programmas Leonardo da Vinci apakšprogrammas 2005. un 2006. gada projektu kvalitātes un veiksmīgāko dalībnieku balvu „Spārni 2008".

Šis ir jau trešais nacionālais Leonardo da Vinci projektu kvalitātes balvas konkurss. Šogad dalībnieki tika vērtēti divās nominācijās: Mobilitātes projektu kvalitātes balva Spārni 2008, ko pasniedz par kvalitatīvu projektu, un Mobilitātes projektu kvalitātes balva Spārni 2008, ko pasniedz dalībniekam par veiksmīgu dalību projektā.

Kvalitātes balvas konkursā bija aicināti piedalīties 2005. un 2006. gada mobilitātes projektu īstenotāji un projektu dalībnieki no visas Latvijas. Pieteiktie mobilitātes projekti aptver daudzveidīgas jomas - izglītību, sociālo darbu, pārtikas ražošanu, arhitektūru, bērnu aizsardzību, mākslas nozari, viesmīlības servisu, būvniecību, galdniecību un datorsistēmas.

Izmantojot Leonardo da Vinci programmas finansējumu vairāk nekā 2 miljonu eiro apjomā, īstenoti 205 Latvijā 2005. un 2006. gadā apstiprinātie mobilitātes projekti. Tajos piedalījušies 896 dalībnieki no Latvijas profesionālās izglītības iestādēm, uzņēmumiem un dažādām organizācijām. 19 mobilitātes projektu dalībnieki konkursā bija pieteikuši savu veiksmes stāstu. Visi konkursā saņemtie pieteikumi ir izvērtēti, un astoņi labākie (četras organizācijas un četri projektu dalībnieki) saņems balvas.

„Dalība Leonardo da Vinci programmas mobilitātes projektos dod daudzveidīgas iespējas piedalīties prakses un pieredzes apmaiņas braucienos uz kādu no Eiropas valstu profesionālās izglītības iestādēm un uzņēmumiem. Šādu braucienu laikā tiek gūtas jaunas zināšanas un iemaņas, paplašinās cilvēka redzesloks, rodas jauni kontakti. Turklāt katrs projekts ir vienreizējs, radošs un vērtīgs. Šīs unikālās pieredzes dēļ ir vērts ieguldīt domas, laiku un darbu, lai tas izdotos," ir pārliecināta VIAA Leonardo da Vinci programmas nodaļas vadītāja Dagnija Dilāne.

Uz projektu rezultātu un ieguvumu svinīgo izvērtēšanu aicināti apmēram 70 viesi - projektu īstenotāji un dalībnieki, pārstāvji no valsts pārvaldes institūcijām u.c. organizācijām.

Konkursu „Spārni" VIAA Leonardo da Vinci programmas nodaļa rīko kopš 2004. gada reizi divos gados. Ik gadu konkursu par kvalitatīvāko projektu rīko arī Eiropas Komisija, uz kuru Latvija virza tieši „Spārnu" konkursā izvērtētos labākos projektus.