Sagatavojies praksei Spānijā vai Portugālē

08.10.2014

Spāņu kultūras centrs Latvijā „Séneca” kopā ar vairākiem partneriem no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm Leonardo da Vinci programmas ietvaros ir izveidojis projekta E-bridge2 mājaslapu, kurā ikvienam jaunietim ir iespēja bez maksas apgūt spāņu un portugāļu valodas pamatus internetā, iepazīt Spānijas un Portugāles kultūru, kā arī lejupielādēt dažādas mobilās aplikācijas, kas palīdzēs tikt galā ar ikdienas situācijām šajās valstīs.

E-bridge2 projekts ir risinājums profesionālo programmu studentu nepietiekamajām svešvalodu zināšanām un starpkultūru saskares iemaņu trūkumam. Eiropas izglītības politika norāda, ka šis aspekts ir viens no svarīgākajiem, lai studentiem nodrošinātu vērtīgus palīglīdzekļus šo zināšanu iegūšanai, kā arī lai izprastu darba tirgu Eiropā. Projekta galvenais mērķis ir nodrošināt profesionālo programmu studentus un mācekļus ar līdzekļiem, kas ļautu iegūt valodas zināšanas, starpkultūru saskares iemaņas, kā arī atvērtu prātu, kas nepieciešams dalībai mobilitāšu programmās. E-bridge2 projekts īpaši iedrošina spāņus un portugāļus, kā arī                                               jauno ES dalībvalstu - Polijas, Latvijas, Čehijas - un Turcijas studentus divpusējām mobilitātēm.

Ebridge2 mājaslapā ir pieejamas vairākas sadaļas, kas palīdzēs jauniešiem sagatavoties pirms došanās uz Spāniju vai Portugāli: spāņu un portugāļu valodas kurss pamatzināšanu apguvei ar dialogu, uzdevumu un bilžu vārdnīcu palīdzību, mobilās aplikācijas ikdienas situāciju atrisināšanai, kā arī noderīga informācija par spāņu kultūru, kas palīdzēs jaunietim iepazīt spāņu kultūru vēl pirms došanās uz šīm valstīm un ātrāk integrēties vietējā sabiedrībā.

Ja vēlies strādāt vai doties praksē uz Spāniju vai Portugāli un vēlies ātrāk integrēties vietējā sabiedrībā - apgūsti šo valstu valodu tiešsaistē kopā ar projektu Ebridge2. Visi materiāli ir bezmaksas. Projekta piedāvātais spāņu un portugāļu valodas kurss internetā ir orientēts uz profesionālo programmu studentu vajadzībām, kuri gatavojas uzsākt praksi Spānijā vai Portugālē.

Projekts „Ebridge2” tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Projektā piedalījās partneri no Spānijas, Portugāles, Polijas, Čehijas, Turcijas un Latvijas.

 

Autors - Spāņu kultūras centrs Seneca