Apspriedīs jaunu augstākās izglītības finansēšanas modeli

18.09.2014

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 24. septembrī plkst. 9.00 konferenču centrā "Citadele" rīko konferenci “Jauns augstākās izglītības finansēšanas modelis Latvijā”. Tajā apspriedīs Pasaules Bankas (PB) pētījuma gala ziņojumu un jaunā modeļa koncepciju, kas izstrādāta, balstoties uz PB ekspertu rekomendācijām.

Konferencē apspriedīs galvenos izaicinājumus finansēšanas modeļa izstrādē, izvērtētos alternatīvos finansēšanas modeļus un reformu piedāvājumu, kā arī vērtēs jaunā finansēšanas modeļa koncepciju un ieviešanas scenārijus Latvijai. 

Uzrunu teiks izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete un Valsts sekretāre Sanda Liepiņa. Konferencē piedalīsies Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, augstākās izglītības institūciju, sadarbības partneru, nozaru ministriju un citu iesaistīto pušu pārstāvji, kā arī sabiedriskie mediji. Konferences noslēgumā plkst. 13.00 - 14.00 notiks preses konference.

Ar prezentācijām uzstāsies PB ekspertu darba grupa, kas īsteno pētījumu kopš pagājušā gada decembra un jau vairākkārt ir viesojušies Latvijā – Nina Arnhold, Pasaules Bankas pētījuma darba grupas vadītāja, Frank Ziegele, Vācijas Augstākās izglītības pētniecības centra direktors, Hans Vossensteyn, Nīderlandes Augstākās izglītības politikas pētījumu centra direktors, un Jussi Kivisto,  Tamperes Universitātes asociētais profesors.

Konference notiks Rīgā, Republikas laukumā 2A.

Konferences darba kārtība: pb_konference_24_09_2014_fin.doc?d=files/news/24275/pb_konference_24_09_2014_fin.doc

Jaunais augstākās izglītības finansēšanas modelis izstrādāts Pasaules Bankas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Valsts izglītības attīstības aģentūras trīspusējā sadarbības līguma ietvaros.