LLU Veterinārmedicīnas fakultātē viesojas diplomāte ganāmpulka veselībā

27.01.2015

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātē Latvijas un Šveices sadarbības programmas grantu shēmas „Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā” ietvaros tika īstenots projekts „Ganāmpulka veselības kontrole”, kurā piedalījās un savu artavu sniedza vecākā pētniece, diplomāte ganāmpulka veselībā Dr.med.vet., dipl. ECBHM Mišela Bodmere (Michèle Bodmer) no Bernes Universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes.

Lasīt vairāk »

Šveices mūziķu meistarklases Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā

21.01.2015

No 2014. gada 11. līdz 16. maijam Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) Latvijas un Šveices sadarbības programmas grantu shēmas „Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā” ietvaros tika īstenots projekts „Pareiza stilistikas izpratne dažādu periodu mūzikas izpildījumā obojas spēlē”. Tā ietvaros JVLMA viesojās un obojas spēli mācīja Luīze Pelerēna (Louise Pellerin), Cīrihes Mūzikas augstskolas Mūzikas departamenta profesore.

Lasīt vairāk »

Šveices mācībspēki pilnveido Banku augstskolas studentu zināšanas

21.01.2015

Karls Olsens (Carl Olsen) ir Šveices Biznesa skolas (Swiss Business School) Vadības fakultātes dekāns un vadošais pētnieks. Projekta laikā viņš lasīja lekcijas Banku augstskolas bakalaura studiju programmas „Finanses” studentiem, kā arī īstenoja pieredzes apmaiņu starp Latvijas un Šveices augstskolu mācībspēkiem.

Lasīt vairāk »

Šveices pētnieks Detlevs Remi sniedz jau otrās vieslekcijas Latvijā

07.11.2013

2013.gada pavasarī Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Latvijas Universitātes studentiem bija iespēja apmeklēt Šveices pētnieka Detleva Remi (Detlev Remy) lekcijas par zīmolvedību un tās specifiku viesnīcu un restorānu nozarēs. Atbalstu Šveices lektora vieslekciju īstenošanā sniedza Latvijas un Šveices sadarbības programma ,"Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā".

Lasīt vairāk »

Latvijā viesojās Eiropas vadošais sporta psiholoģijas pētnieks

01.11.2013

Lai veicinātu pētniecības kvalitāti sporta psiholoģijas jomā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) vieslekcijas sniedza viens no vadošajiem Eiropas pētniekiem – Bernes universitātes profesors Rolands Seilers. Intensīvā studiju procesā nedēļas garumā studentiem bija iespēja apmeklēt lekcijas, kā arī saņemt konsultācijas savu pētniecisko darbu izstrādē.

Lasīt vairāk »

Ķīmijas studenti un zinātnieki apmeklē Šveices pētnieka vieslekcijas

16.10.2013

Izmantojot grantu shēmas “Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā” atbalstu, Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā ar Latvijas Universitāti un RMS Foundation institūtu (Šveice) ir realizējusi projektu -  Šveices vadošā pētnieka Nikola Dobelina (Nicola Döbelin) vieslekcijas Latvijā. Lekciju cikla un praktisko darbu ietvaros deviņdesmit Latvijas studentiem un zinātniekiem bija iespēja padziļināti apgūt rentgendifraktometrijas un Ritvelda (Rietveld) metodes izmantošanu.

Lasīt vairāk »

Veiksmīgi noslēgušās Šveices pētnieka Detleva Remi vieslekcijas Latvijā

05.11.2012

No 2012.gada 9. līdz 15. oktobrim trīs Latvijas augstskolu tūrisma un viesmīlības uzņēmumu vadības programmu studentiem bija iespēja apmeklēt Šveices pētnieka Detleva Remi (Detlev Remy) vieslekcijas. Lekciju kursu par ieņēmumu vadību viesmīlības nozarē noklausījās kopumā 160 Biznesa augstskolas „Turība” (BAT), Latvijas Universitātes (LU) un Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) studenti.

Lasīt vairāk »