Izvērtēti EAZVA konkursā iesniegtie projekti

19.09.2011

Ir noslēgusies konkursā „Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē” iesniegto projektu izvērtēšana. Šajā gadā Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) konkursā saņēma piecus projektu pieteikumus. Konkursā varēja pieteikties visi, kas īsteno inovatīvu valodu apguves projektu vai nodrošina saviem darbiniekiem valodu apguves iespējas.

Žūrija Eiropas atzinības zīmes saņemšanai izvirzīja vienu projektu. Konkursa uzvarētājs tiks paziņots 2011.gada 26.septembrī konferencē „Latviešu valoda pasaulē”. Konference norisināsies Satori telpā, Berga bazārā, Dzirnavu ielā 845-2. Visi tiek laipni aicināti apmeklēt konferenci „Latviešu valoda pasaulē”, iepriekš piesakoties pa telefonu: 67201684 vai e-pastu: velga.licite@valoda.lv.

2011.gada konkursa tematiskās prioritātes bija:

  • Valodu prasmes profesionālai izaugsmei;
  • Valodas – ceļš uz labāku sabiedrību.

Vērtēšanas žūrijas sastāvā bija pārstāvji no VIAA, Latviešu valodas aģentūras, Valsts valodas centra, Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Universitātes.

Konkurss „Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē” ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kas vērsta uz valodu mācīšanu un mācīšanos, jaunu tehniku izmantošanu, zināšanu par to izplatīšanu un labas prakses veicināšanu.

Konkursa organizēšanas mērķis ir veicināt novatorisku un efektīvu svešvalodu apguvi skolās, augstskolās un mūžizglītībā. Iniciatīvas būtība ir kampaņveidīgi meklēt un atrast jaunas, oriģinālas, citās valstīs un valodās pārņemamas svešvalodu apguves metodes un paņēmienus.