Eiropas Atzinības zīmi valodu apguvē piešķir Madarai Vīcupai

26.09.2011

Madaras Vīcupas projekts „Intensīvie itāļu valodas un kultūras vasaras kursi” atzīts par labāko Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) izsludinātajā konkursā „Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē” (EAZVA). Konkursa uzvarētāja apbalvošana notiks konferencē „Latviešu valoda pasaulē”, kas 26. septembrī plkst. 13.00 norisināsies Satori telpā, Berga bazārā.

Atzinības zīmi piešķir par veiksmīgu darbību valodu mācīšanas un apguves jomā neatkarīgi no institūcijas veida un valodas apguvēju vecuma. Šajā gadā VIAA konkursā saņēma piecus projektu pieteikumus, no kuriem Madaras Vīcupas intensīvo itāļu valodas un kultūras vasaras kursu projekts tika atzīts par veiksmīgāko.

 „Šī projekta realizācijā ir pielietotas dažādas mācību metodes, apvienojot formālo un neformālo izglītību. Apgūt valodu, aktīvi darbojoties, ir ļoti efektīvi, turklāt šajā projektā studenti mācās ne tikai itāļu valodu, bet izzina arī Itālijas kultūru un ēst gatavošanas tradīcijas. Projekta ideja ir oriģināla un radoša, tā ir nododama citiem. Ļoti iepriecina tas, ka šāda veida projektus realizē gados jauns, enerģisks cilvēks, kas, cerams, varētu kalpot par iedvesmu arī citiem,” atzīst VIAA Vadības un ārējās sadarbības departamenta direktore Gunta Tralmaka.

2011. gada konkursam varēja pieteikties visi, kas īsteno valodu apguves projektu vai nodrošina saviem darbiniekiem valodu apguves iespējas. Šī gada konkursa tematiskās prioritātes bija „Valodu prasmes profesionālai izaugsmei” un „Valodas – ceļš uz labāku sabiedrību”.

Vairāk par konkursu VIAA mājas lapas www.viaa.gov.lv sadaļā „Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē”.

Konkurss, ko Latvijā koordinē VIAA, ir Eiropas Komisijas iniciatīva. Tas norisinās 30 Eiropas valstīs un rosina valodu mācīšanos un mācīšanu, jaunu metožu izstrādi un izmantošanu valodu apguvē, labas prakses piemēru popularizēšanu. Konkurss veicina novatorisku un efektīvu svešvalodu apguvi visa mūža garumā, kā arī rod jaunas, oriģinālas, no citām valstīm un valodām pārņemamas svešvalodu apguves metodes.