Eiropas Atzinības zīmi valodu apguvē saņem Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola

26.09.2012

Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas projekts „Slovēņu-latviešu-angļu valodu apguve soli pa solim” atzīts par labāko Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) izsludinātajā konkursā „Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē” (EAZVA).

Konkursa uzvarētāja apbalvošana notiks konferencē „Inovatīvie un tradicionālie latviešu valodas apguves līdzekļi”, kas 26. septembrī plkst. 9.30 norisināsies „Albert Hotel”, konferenču zālē „Space”.

Eiropas Atzinības zīmei valodu apguvē var pretendēt visi, kas izmēģina jaunas un aizraujošas pieejas svešvalodu apguvē. Balva tiek piešķirta novatoriskiem valodu mācīšanas un apguves projektiem.

Šajā gadā VIAA konkursā saņēma vienpadsmit projektu pieteikumus, kas ir uz pusi vairāk nekā 2011.gadā, no kuriem Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas slovēņu-latviešu-angļu valodu apguve soli pa solim tika atzīts par veiksmīgāko.

Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kas savu darbību uzsāka 1998.gadā un pašlaik darbojas visās Eiropas Savienības valstīs, Norvēģijā un Islandē. Kopš 2002.gada projektā piedalās arī Latvija.

Šī gada konkursa tematiskās prioritātes bija „Starpkultūru izglītība – dažādu valodu pielietošana mācību procesā” un „Jaunāko tehnoloģiju, virtuālās vides un sociālo tīklu izmantošana valodu apguvē”.

Vairāk par konkursu lasiet VIAA mājas lapas www.viaa.gov.lv sadaļā „Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē”.

Konkurss, ko Latvijā koordinē VIAA, ir Eiropas Komisijas iniciatīva. Tas norisinās 30 Eiropas valstīs un rosina valodu mācīšanos un mācīšanu, jaunu metožu izstrādi un izmantošanu valodu apguvē, labas prakses piemēru popularizēšanu. Konkurss veicina novatorisku un efektīvu svešvalodu apguvi visa mūža garumā, kā arī rod jaunas, oriģinālas, no citām valstīm un valodām pārņemamas svešvalodu apguves metodes.