Eiropas Valodu dienā apbalvos tematisko konkursu laureātus

23.09.2015

Pirmdien, 28. septembrī, Latviešu valodas aģentūras rīkotajā Eiropas Valodu dienas pasākumā „Svini valodu!” apbalvojumus saņems Valsts izglītības attīstības aģentūras izsludinātā konkursa „Eiropas Atzinības zīme valodu apguvē” laureāti un Latviešu valodas aģentūras izsludinātā fotogrāfiju un stāstu konkursa „Saredzi valodu, saredzi stāstu!” dalībnieki. 


Eiropas Atzinības zīmi valodu apguvē piešķir projektiem, kas, izmantojot novatoriskas un efektīvas mācību metodes un pieejas, sekmē svešvalodu apguvi skolās, augstskolās un mūžizglītībā. Apbalvojumu pasniegs izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. Pasākuma laikā tiks atklāta arī valodām veltīta fotogrāfiju un stāstu konkursa izstāde.

Konkurss „Eiropas atzinības zīme valodu apguvē” ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kas norisinās 30 Eiropas valstīs. Latvijā to jau astoto reizi organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Konkursa mērķis ir veicināt valodu mācīšanos un mācīšanu, jaunu metožu izstrādi un izmantošanu valodu apguvē, labas prakses piemēru popularizēšanu. Konkurss rosina izmantot novatoriskas un efektīvas svešvalodu apguves metodes, apgūt svešvalodas visa mūža garumā, kā arī iepazīstina ar jaunām, oriģinālām, citās valstīs un valodās izmantotām svešvalodu apguves metodēm.

Eiropas Valodu diena ir Eiropas Padomes iniciatīva, ko Latvijā jau vienpadsmito gadu plāno un organizē Latviešu valodas aģentūra. Katru gadu tā tiek atzīmēta 26. septembrī, taču daudz un dažādu pasākumu Eiropā notiek gan pirms, gan pēc šī datuma. Latvijā Eiropas Valodu dienas pasākumi šogad notiek no 21. septembra līdz 4. oktobrim, bagātinot Eiropā sastopamo valodu apguves un lietošanas pieredzi, vienlaikus novērtējot un godinot latviešu valodu kā mūsu valsts valodu.

Svinīgais pasākums notiks Ziemeļvalstu kultūras centrā „Nordisk”, Skolas ielā 21 (2. stāvā) plkst. 16.00.