Gads Portugālē kā atskaites punkts

25.11.2020

Erasmus+ iedvesmo Kristaps Andersons

Dzestrā rudens rītā atveras dzeltena kuģu konteinera durvis, un tur galvu pabāž tēlnieks Kristaps Andersons. Smaidot viņš aicina nākt iekšā un iepazīstina ar savu jaunāko projektu, kas pilda arī mitekļa funkcijas. Gar tējkannu šiverējas viņa draudzene Elza, un asti luncina suns Vinnijs, kurš zobos atnes tenisa bumbiņu. Kristaps šobrīd Latvijas Mākslas akadēmijā pasniedz kompozīciju un veidošanu topošajiem māksliniekiem, bet pie rīta kafijas silda ne tikai omulīgi rūcošā malkas krāsniņa, bet arī atmiņas par saulainām zemēm, kur aizvadīti daudzi mēneši Erasmus+ projektu ietvaros.

Lasīt vairāk »

Paplašināt redzesloku un izaicināt sevi

25.11.2020

Erasmus+ iedvesmo Valmieras tehnikums

Mācības un studēšana mūsdienās nav tikai mērķtiecīga zināšanu apgūšana, studiju laikā neredzot neko citu kā vien ceļu no dzīvesvietas līdz mācību iestādei un atpakaļ. Erasmus+ programma mūsdienu zinātkārajiem jauniešiem, viņu pasniedzējiem un pašām mācību iestādēm piedāvā plašas izaugsmes un pilnveidošanās iespējas. Par to, kā Erasmus+ programma ietekmē Valmieras tehnikumu un tā audzēkņus, stāsta tehnikuma direktore Vineta Melngārša un projektu daļas vadītāja Kristīne Auziņa.

Lasīt vairāk »

Kā Alise uz Portugāli devās izbaudīt brīvību, bet satika mūža mīlestību

25.11.2020

Alise Beitane Erasmus iedvesmo

Izvēloties sešus mēnešus pavadīt Erasmus+ studiju apmaiņas programmā Portugālē, Alise Beitāne vēl nenojauta, ka tieši tur satiks nu jau savu topošo vīru Džuzepi Palmeri, kurš uz Portu bija devies no dzimtās Sicīlijas studēt arhitektūru. Stāstot par Portugālē piedzīvoto, Alise smej, ka viss sanācis kaut kā pavisam ačgārni: “Apmaiņas programmā uz ārzemēm daudzi brauc ar mērķi izbaudīt brīvību, bet mēs ar Džuzepi tieši tajā laikā uzsākām attiecības.”

Lasīt vairāk »

Pieredze bez noilguma

23.11.2020

Erasmus iedvesmo Anda Rozukalne

Pirmā asociācija ar Erasmus+ nereti ir raibākie augstskolas studiju mēneši, kuros gūta neaizmirstama pieredze ārvalstu universitātē un iemantoti draugi no visas pasaules, taču tas nebūt nav viss. Erasmus+ piedāvā plašu akadēmiskās sadarbības tīklu, kurā piedalās gan studenti, gan akadēmiskais personāls, gan arī projektos apvienojas veselas universitātes, lai darbos pārvērstu idejas, kuras ar pašreizējiem resursiem paliktu nepiepildītas.

Lasīt vairāk »

Ielēkšana nezināmajā atmaksājas. Kristīne Komarovska par studijām Grieķijā

15.11.2020

Erasmus iedvesmo Kristine Komarovska

Vai ir iespējams piedzīvot kultūršoku tepat Eiropā? Izrādās, ka jā! TV un radio raidījumu vadītāja Kristīne Komarovska Erasmus+ programmā devās apmaiņas studijās uz Panteona Universitāti Atēnās – senāko politisko institūtu Eiropā. Tas izvērtās par lielu un aizraujošu piedzīvojumu, kas pavēra durvis uz jaunu pasauli – gan burtiskā, gan pārnestā nozīmē.

Lasīt vairāk »

Mobilitāte, kas palīdz pilnveidoties arī pasniedzējiem

12.11.2020

Erasmus iedvesmo Jelgavas tehnikums

Lai gan biežāk Erasmus+ tiek asociēts ar iespēju tieši profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem doties mācību mobilitātēs praksē, tomēr programma sniedz iespējas arī pedagogiem. Dodoties uz ārvalstīm, arī viņi var papildināt savas zināšanas, iedvesmoties jaunām mācību tehnikām, kā arī novērtēt izglītības iestāžu sniegtās iespējas gan pie mums, gan citur.

Lasīt vairāk »

Grāmatvedis aiz bāra letes: pirmā darba pieredze Anglijā

12.11.2020

Erasmus iedvesmo Artis Repelis

Pastāv uzskats, ka grāmatveža darbs ir garlaicīgs, bet SIA “Valmiermuižas alus” grāmatvedis Artis Repelis šim pieņēmumam nepiekrīt: “Es katru dienu cenšos iemācīties kaut ko jaunu, pat ja tas nav saistīts ar tiešajiem darba pienākumiem. Šajā darbavietā man vislabāk patīk tas, ka te es varu būt tāds kā nestandarta grāmatvedis, kurš brīvākā brīdī var stāvēt aiz bāra letes, ieliet ciemiņiem alu glāzēs un, protams, arī pastāstīt, kā tas tiek brūvēts.” Grāmatvedību viņš salīdzina ar mākslu, jo bieži esot jāmeklē nestandarta risinājumi: “Pateicoties Erasmus+ praksē Anglijā gūtajai pieredzei, es sapratu, ka arī grāmatvedība ir joma, kurā vari būt radošs un domāt ārpus kastes.”

Lasīt vairāk »

Izaugsmes pamatā - emocionālā labsajūta skolas vidē

10.11.2020

Erasmus iedvesmo Svetlana Grebneva Ezernieku vsk.

Vai var iemācīties būt laimīgam? Vai to var apgūt gluži kā kādu no mācību priekšmetiem skolā? Un vai mēs protam saskatīt un novērtēt to, kas mums ir dots un atrodams visapkārt? Atbildes uz šiem jautājumiem meklējām sarunā ar Dagdas novada Ezernieku vidusskolas angļu valodas skolotāju Svetlanu Grebņevu.

Lasīt vairāk »