Notiks tiešsaistes konference par Erasmus+ lomu izglītības modernizēšanā un reformu īstenošanā

04.12.2020

Erasmus nosleguma konference 17.12.2020.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 2020. gada 17. decembrī organizē Eiropas Savienības izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ 2014. – 2020. gada rezultātu izplatīšanas tiešsaistes konferenci “Erasmus+ loma izglītības modernizēšanā un reformu īstenošanā”, kurā izvērtēs programmas sasniegumus septiņos darbības gados.

Lasīt vairāk »

Kokneses pamatskolas – attīstības centra pedagogi pilnveido prasmes mūsdienīgai izglītībai

02.12.2020

Erasmus pieredze Kokneses pamatskola

2018./2019. mācību gads Kokneses pamatskolā – attīstības centrā bija piepildīts ar daudzām aktivitātēm un pasākumiem, jo Erasmus+ konkursam pieteiktais projekts “Pedagogu profesionālo prasmju pilnveidošana mūsdienīgai izglītībai” bija apstiprināts. Skolas pedagogi devās uz Grieķiju, Franciju un Somiju, lai piedalītos kursos, papildinātu zināšanas kvalitatīva mācību procesa organizēšanā un pēc tam ar tām dalītos izglītības iestādē, kā arī izglītojošos pasākumos reģiona pedagogiem un izglītojamo vecākiem.

Lasīt vairāk »

Jēkabpils pilsētas pedagogi iegūst starptautisku pieredzi iekļaujošas izglītības jomā

30.11.2020

Jekabpils pasvaldiba Erasmus pieredze

Ar 2019. gada septembri Jēkabpils Izglītības pārvaldes, Jēkabpils pamatskolas, Jēkabpils 2. vidusskolas, PII Auseklītis un PII Zvaniņš pedagogi, speciālisti un izglītības jomas administratīvie darbinieki iesaistījās Erasmus+ mobilitātes projekta “Iekļaujošas izglītības starptautiskās pieredzes attīstīšana” realizācijā. Projekta laikā pedagogi devās mobilitātē uz Lietuvu, Kipru, Turciju un Portugāli, lai gūtu jaunu pieredzi iekļaujošajā izglītībā.

Lasīt vairāk »

Erasmus+ projektos meklē risinājumus Covid-19 radītās krīzes seku mazināšanai

23.11.2020

Erasmus strategisko partneribu papildkonkursi Covid-19

Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ 2020. gada papildu konkursā ir saņemti 50 stratēģisko partnerību projektu pieteikumi. Iesniegtie projekti ir vērsti uz Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanu izglītībā, lai palīdzētu pārvarēt ekonomiskos un sociālos izaicinājumus ar inovatīvām un radošām pieejām.

Lasīt vairāk »

Latvijas studentiem iespēja pieteikties kopīgajām maģistrantūras programmām

20.11.2020

Erasmus Mundus magistraturas programmas 2021-2022

Latvijas studenti var izmantot iespēju pieteikties Eiropas Savienības (ES) programmas Erasmus+ īstenojamai aktivitātei „Erasmus Mundus kopīgās maģistrantūras programmas”, kurā labākie Eiropas valstu augstskolu konsorciji piedāvā studentiem studēt augstas kvalitātes kopīgajās maģistrantūras programmās aktivitātes dalībvalstīs.

Lasīt vairāk »

Erasmus+ projektu īstenotāji tiksies tematiskā monitoringa tiešsaistes seminārā

19.11.2020

Erasmus+ tematiska monitoringa seminars 26.11.2020.

Valsts izglītības attīstības aģentūra 2020. gada 26. novembrī organizē tematiskā monitoringa tiešsaistes semināru “Digitalizācijas instrumenti izglītībā: izaicinājumi un risinājumi Erasmus+ projektos”, kas sekmē projektu īstenošanas kvalitāti un ietekmi. Seminārā aicināti piedalīties Erasmus+ stratēģisko partnerību un mobilitātes projektu īstenotāji, kuriem ir aktuāli dažādi ar virtuālo sadarbību un virtuāliem risinājumiem saistīti jautājumi gan projektu īstenošanas, gan projektu tematikas kontekstā. 

Lasīt vairāk »

Malnavas koledžas audzēkņi pilnveido profesionālās prasmes

19.11.2020

Malnavas koledža 2019. gadā ir veiksmīgi īstenojuši Erasmus+ projektu, kura laikā audzēkņi devas uz mācību centru Vitalis GmbH Gut-Wehlitz Leipcigā, Vācijā. Mācību programmas “Autotransports” 2. - 4. kursu audzēkņi un iepriekšējā gada koledžas absolvents Liepcigā izgāja četru nedēļu praksi, lai pilnveidotu praktiskās iemaņas. Jauniešus visas četras nedēļas pavadīja un uzraudzīja viens no Malnavas koledžas skolotājiem Arturs Vorkalis.

Lasīt vairāk »

Skolotāji aicināti piedalīties vebināros par iekļaujošas izglītības veicināšanu

06.11.2020

School Education Gateway vebinari par ieklaujoso izglitibu

Sākot ar 2020. gada 6. novembri Eiropas skolu izglītības tiešsaistes platforma School Education Gateway katru piektdienu 3 nedēļu garumā piedāvā tīmekļseminārus par iekļaujošas izglītības veicināšanu un priekšlaicīgas mācību pamešanas problēmas risināšanu. Ar šiem vebināriem plānots sniegt atbalstu skolotājiem pilnveidotā mācību satura un pieejas īstenošanā.

Lasīt vairāk »