Izglītības jomas pārstāvjus aicina izteikt viedokli par mācību uzsākšanu pēc pandēmijas

11.09.2020

Eiropas skolu izglītības tiešsaistes platforma School Education Gateway ir izveidojusi aptauju, lai noskaidrotu viedokli par to, kā Eiropas pedagogi jūtas, uzsākot jaunu mācību gadu pēc attālinātām mācībām Covid-19 pandēmijas laikā. Aptauja ļaus gūt priekšstatu par mācību procesu 2020./21. mācību gada sākumā eiropiešu vidū, kas strādā izglītības sistēmā.

Piedalīšanās aptaujā palīdzēs noskaidrot, kāda ir šīs situācijas ietekme uz skolēniem un pedagogiem un kā vislabāk atbalstīt pedagogus, skolēnus un vecākus jaunajā mācību gadā. Aptaujā iegūtie dati var būt lietderīgi Eiropas skolu vadītājiem, pārvaldēm un ministrijām, lai uzlabotu vai ieviestu nepieciešamās korekcijas 2020./2021. mācību gada izglītības procesā.

Negaidītā skolu slēgšana Covid-19 dēļ šī gada pavasarī lika skolu vadītājiem, skolotājiem un vecākiem pievērsties inovācijām un domāt jaunus risinājumus, lai atbalstītu bērnu mācīšanos neparastajos apstākļos. Tāpēc 2020./21. mācību gada sākums noteikti nebūs parasts jaunais mācību gads. Izglītības sistēmas un skolas, balstoties skolas slēgšanas laikā gūto pieredzi, ir izstrādājušas dažādus plānus un scenārijus, lai nodrošinātu drošu mācību vidi, ievērojot sociālās distancēšanās noteikumus, kā arī iespējamību mācīties jauktajos modeļos.

Aptauju tiešsaistē var aizpildīt ikviens, kas darbojas izglītības sistēmā, līdz 2020. gada 27. septembrim. Aptaujā ir 7 jautājumi un tā ir pieejama 23 valodās, tai skaitā arī latviešu valodā. Aptaujas rezultāti būs publicēti Eiropas skolu izglītības tiešsaistes platformā School Education Gateway.