Eiropas Komisija rīko Eiropas Valodu dienai veltītu tiešsaistes konferenci

17.09.2020

2020. gada 28. septembrī Eiropas Komisija (EK) rīko Eiropas Valodu dienai veltītu konferenci "Izglītība sākas ar valodu" (“Education begins with language”). Konference ir balstīta uz jaunāko EK ziņojumu, kur lielākā uzmanība ir veltīta Eiropas Savienības (ES) Padomes ieteikumam par visaptverošu pieeju valodu mācīšanai un apguvei. 

Konferences tēma ir valodu kompetences nozīme nākotnes Eiropas izglītības telpā, un tajā  prezentēs EK ziņojumu par visaptverošu pieeju valodu mācīšanās jomā. Dalībniekiem būs iespējams noklausīties paneļdiskusiju, kurā piedalīsies ES inovāciju, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija Gabriela, kā arī izglītības ministriju pārstāvji no Francijas, Itālijas un Vācijas.

Pasākums notiks tiešsaistē no plkst. 10.00 – 12.00 (pēc Briseles laika) un tam var pieteikties jebkurš interesents. Reģistrācija konferencei notiek tiešsaistē līdz 24. septembrim. 

Plašāka informācija par konferenci pieejama EK mājaslapā

Eiropas Valodu dienu ES dalībvalstīs atzīmē katru gadu 26. septembrī, un tā ir iespēja īpašu uzmanību pievērst Eiropas valodām, valodu daudzveidībai un to apguvei visa mūža garumā. Eiropas Valodu dienu izsludināja EK un Eiropas Padome, un pirmo reizi to atzīmēja 2001. gadā – Eiropas Valodu gadā.