Skolu pārstāvjus aicina izteikt viedokli par radošumu skolās

07.10.2020

Eiropas skolu izglītības tiešsaistes platforma School Education Gateway ir izveidojusi aptauju, lai noskaidrotu viedokli par to, kādas ir skolu pieejas radošumam un kas ir nepieciešams skolotājam, lai veicinātu skolēnu radošo pieredzi.

Ņemot vērā mūsdienu darba prasības un mākslīgā intelekta izaicinājumus, nevienu nepārsteidz, ka radošums ir kļuvis par vienu no vispieprasītākajām prasmēm darba tirgū. Tas ietekmē ne tikai nodarbinātību, bet arī pilsoņu attieksmi un kompetences, kas nepieciešamas dzīvei, izaugsmei un sabiedrības līdzdalībai. Jaunākie pētījumi atklāj, ka jauniešiem trūkst iespēju attīstīt šīs prasmes, un daudzu skolu mācību plāni nepietiekami izceļ radošuma nozīmi visos mācību priekšmetos.

Aptauja palīdzēs noskaidrot, vai skolotājam ir jāveicina jauniešu radošums, kā arī, vai pedagogiem ir atbilstošas zināšanas un pieteikams ārējais atbalsts skolēnu radošās pieredzes veicināšanai. 

Aptauju var aizpildīt tiešsaistē līdz 2020. gada 15. novembrim un tā ir pieejama 23 valodās. Tās rezultāti būs publicēti School Education Gateway vietnē.