Aicinām piedalīties vebinārā par ECVET principu piemērošanu mobilitātes īstenošanas kvalitātei

10.12.2020

ECVET vebinars 21.12.2020.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) 2020. gada 21. decembrī organizē tiešsaistes vebināru „ECVET – mobilitātes īstenošanas kvalitātei”. ECVET Latvijas ekspertu komanda ir sagatavojusi e-materiālu “ECVET – mobilitātes īstenošanas kvalitātei”, un šajā pasākumā ir plānots sniegt ieskatu izstrādātā materiāla sadaļās un tā praktiskajā izmantošanā.

Vebināru atklās VIAA pārstāvji un iepazīstinās dalībniekus ar kopsavilkumu par sagatavoto e-materiālu. Vebināra pirmajā daļā par sasniedzamajiem mācīšanās rezultātiem stāstīs ECVET 2020. gada nacionālie eksperti. Otrajā daļā dalībnieki varēs uzzināt par mobilitāšu sagatavošanas un īstenošanas dokumentāciju. Vebināra noslēguma daļā ECVET eksperti dalīsies ar praktiskiem piemēriem un padomiem veiksmīgas mobilitātes īstenošanai, kā arī dalībnieki varēs uzdot sev interesējošos jautājumus. 

Vebinārs notiks platformā Zoom plkst. 14.00. Aicinām interesentus reģistrēties dalībai vebinārā līdz 2020. gada 17. decembrim, reģistrētie dalībnieki 18. decembrī saņems piekļuves saiti uz savu norādīto e-pasta adresi.

Darba kārtība: ?d=98859_darba_kartiba_ECVET_vebinars_21.12.2020.pdf

E-materiāls „ECVET – mobilitātes īstenošanas kvalitātei” sniedz vispusīgu priekšstatu par tiem Eiropas kredītsistēmas profesionālajai izglītībai un mācībām (ECVET) principiem, kuru ievērošana ļauj kvalitatīvi sagatavot un īstenot ģeogrāfisko mobilitāti. Materiālā ir aplūkoti sasniedzamie mācīšanās rezultāti, to vērtēšana, apstiprināšana un atzīšana, secīgi atspoguļots mobilitātes process, minēti praktiski piemēri, sniegti ieteikumi. Materiāls ir paredzēts profesionālās izglītības iestādēm, pedagogiem, izglītojamajiem un pārējiem interesentiem, kuri sniedz ar izglītību saistītus pakalpojumus. Tas noderēs, īstenojot gan programmas Erasmus+ (2014–2020) projektus, gan arī jaunā perioda programmas Erasmus+ (2021–2027) projektus.

Pasākums norisinās Eiropas profesionālo prasmju nedēļas 2020 ietvaros. Eiropas profesionālo prasmju nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva padarīt profesionālo izglītību un apmācību (PIA) pievilcīgāku kvalitatīvu prasmju un darbu apguvē. Tajā paredzēti pasākumi Nedēļas dalībvalstīm visā Eiropā - vietējā, reģiona un valsts līmenī. Ieinteresētajām pusēm, kas piedalās Nedēļā, ir iespēja apmainīties ar piemēriem par izcilību PIA jomā.