Pasniegtas Erasmus+ profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartas

28.09.2017

Šodien, 28. septembrī, piecām profesionālās izglītības iestādēm Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) pasniedza Erasmus+ profesionālās izglītības un mobilitātes hartas, kas tām turpmāk ļaus pieteikties Erasmus+ mobilitātes finansējumam vienkāršotā kārtībā.

Hartas saņēma Rīgas Stila un modes tehnikums, Ogres tehnikums, Daugavpils tehnikums, Daugavpils Būvniecības tehnikums, kā arī Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža.

Erasmus+ profesionālās izglītības un mobilitātes harta ne tikai vienkāršo pieteikšanos programmas atbalstam, bet arī liecina par iestādes nozīmīgo pieredzi un efektīvo darbu mācību internacionalizācijas jomā, organizējot mobilitāti audzēkņiem un personālam.” uzsvēra Dārta Darbiņa, VIAA ES izglītības programmu departamenta direktore.

Pagājušajā gadā Erasmus+ profesionālās izglītības un mobilitātes hartas saņēma astoņas profesionālās izglītības iestādes: Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, Rīgas mākslas un mediju tehnikums,Smiltenes tehnikums, Rīgas Valsts tehnikums,Jelgavas Amatu vidusskola un Aizkraukles Profesionālā vidusskola. Savukārt 2015. gada konkursā hartu saņēma Valmieras tehnikums.

Profesionālās izglītības un mācību mobilitātes hartu saņem organizācijas, kas iepriekš pierādījušas spēju organizēt kvalitatīvu profesionālās izglītības un mācību mobilitāti audzēkņiem un personālam, nodrošinājušas mobilitātes projektu efektīvu un drošu finanšu vadību, kā arī izveidojušas skaidru un pamatotu institūcijas internacionalizācijas stratēģiju. Hartu piešķir uz visu Erasmus+ programmas laiku – līdz 2020. gadam. Vairāk par PIA hartu var uzzināt VIAA mājaslapā.

Eiropas Komisija Erasmus+ profesionālās izglītības un mobilitātes hartu pieteikumu konkursu izsludina katra gada rudenī. Drīzumā VIAA informēs par 2018. gada konkursu.

Pasākuma fotogaleriju var apskatīt VIAA Flickr kontā.