Latvijā viesojas vadošie izglītības speciālisti no 12 valstīm

11.10.2017

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) no 9. līdz 13. oktobrim Erasmus+ programmas studiju vizītes laikā uzņem 12 Erasmus+ programmas dalībvalstu vadošos izglītības speciālistus, lai tos iepazīstinātu ar vispārējās un profesionālās izglītības politikas iniciatīvām. Vizītes dalībnieki apmeklēs vairākas izglītības iestādes, lai  tiktos ar to vadītājiem un pārrunātu starptautisko projektu īstenošanas un iekļaujošās izglītības jautājumus.

Vizītē “Efektīva skolu pārvaldība, sadarbība ar pašvaldību un valsts iestādēm, iekļaujošā izglītība” (Effective school management, e.g. cooperation with local and national authorities, inclusion practices for minorities etc. in school and VET education) Latvijā ir ieradušies vadošie izglītības speciālisti no Maltas, Spānijas, Norvēģijas, Austrijas, Polijas, Horvātijas, Grieķijas, Igaunijas, Dānijas, Vācijas, Zviedrijas un Portugāles.

Studiju vizītes dalībnieki tiksies ar  Izglītības un zinātnes ministrijas vadošajiem izglītības speciālistiem: Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta vecāko eksperti Aļonu Babiču, Valsts izglītības satura centra Vispārējās izglītības departamenta direktori – Guntru Kaufmani un Profesionālās izglītības satura nodrošinājuma nodaļas vadītāju Rūtu Gintauti – Marihinu, kā arī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pārstāvēm - ģenerālsekretāri Baibu Moļņiku un izglītības programmu direktori Ilzi Dalbiņu.

Studiju vizītes ietvaros organizēti arī vairāku izglītības iestāžu apmeklējumi Rīgā un reģionos. Vizītēs Š. Dubnova Rīgas ebreju vidusskolā, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā, Valmieras Valsts ģimnāzijā un Valmieras tehnikumā viesi tiksies ar šo iestāžu vadītājiem, lai klātienē iepazītos ar vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu darbību, viņu sadarbību ar pašvaldībām un dažādu vietējo un starptautisko projektu īstenošanu, kā arī, lai pārrunātu aktuālos jautājumus par iekļaujošo izglītību.

Visas studiju vizītē sniegtās prezentācijas un atskats fotogalerijā būs pieejams apkopotā veidā VIAA māajslapas sadaļā » Starptautiskie pasākumi (TCA), meklējot tabulā pēc pasākuma norises datuma.

Uzņemošo studiju vizīti “Efektīva skolu pārvaldība, sadarbība ar pašvaldību un valsts iestādēm, iekļaujošā izglītība” VIAA organizē ES izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ Starptautisko sadarbības pasākumu (Transnational Cooperation Activities – TCA) ietvaros.