Pārtraukta Latvijas - Baltkrievijas sadarbības programma

11.06.2021

Partrukta Latvijas-Baltkrievijas-programma

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka no 2021. gada jūnija uz nenoteiktu laiku tiek pārtraukta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas un Baltkrievijas Republikas Valsts zinātnes un tehnoloģiju komitejas sadarbības programmas darbība, ņemot vērā šī brīža Latvijas ārpolitikas un drošības politikas prioritātes, līdzšinējās sadarbības pieredzi ar Baltkrieviju, kā arī Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas aicinājumu uz laiku pārtraukt esošās aktivitātes ar Baltkrieviju. 

Lasīt vairāk »

Notiks pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis Eiropa atklāšana

08.06.2021

Apvārsnis Eiropa atklasana Latvija

Piektdien, 18. jūnijā, no plkst. 11.00 - 13.00 notiks Eiropas Savienības (ES) pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis Eiropa atklāšana Latvijā. Pasākumā visi interesenti varēs uzzināt vairāk par programmu un tās mērķiem, potenciālu Latvijai, kā arī iepazīties programmas Apvārsnis 2020 trīs projektu īstenotāju pieredzi.

Lasīt vairāk »

Saņemtas godalgas noslēdzošajā SkillsLatvia 2021 nacionālajā prasmju konkursā sausā būve

07.06.2021

SkillsLatvia 2021 rezultati sausa buve

Saņemtas godalgas noslēdzošajā nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2021 prasmju konkursā “Sausā būve”. Par labāko jauno profesionāli atzīts Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēknis Juris Naumovs. Otro vietu ieguva Saldus tehnikuma audzēknis Kristaps Rorbahs, savukārt trešo vietu izcīnīja Rīgas Celtniecības koledžas audzēknis Vadims Kugno. Konkurss norisinājās no 3. līdz 4. jūnijam Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā.

Lasīt vairāk »

Iespēja pieteikties Japānas valdības stipendijām

04.06.2021

japānas stipendijas japāniete ar lietussargu

Japānas vēstniecība piedāvā Latvijas studentiem un jauniešiem līdz 2021. gada 11. jūnijam pieteikties Japānas valdības (Monbukagakusho) stipendijām pētniecībai, augstākās izglītības studijām vai profesionālai izglītībai 2022. gadam. Stipendijas ietver transporta izdevumus uz un no Japānas, universitātes mācību maksu, kā arī ikmēneša uzturnaudu. 

Lasīt vairāk »

Valdība pieņem izmaiņas atkārtotas pieteikšanās nosacījumos mācībās pieaugušajiem

04.06.2021

macibas pieaugusajiem 6.karta izmainas

Šonedēļ valdība ir apstiprinājusi grozījumus Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansētā pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” noteikumos, paredzot, ka otro reizi pieteikties mācībām varēs ne ātrāk kā mēnesi pēc iepriekšējo mācību pabeigšanas.

Lasīt vairāk »

Eiropas Komisija rīko informācijas dienas par programmu Apvārsnis Eiropa

04.06.2021

Horizon Europe informacijas dienas 2021

Eiropas Komisija (EK) no 2021. gada 28. jūnija līdz 9. jūlijam rīko tiešsaistes Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis Eiropa informācijas dienas, kurās varēs iegūt detalizētu informāciju par visām jaunās programmas tēmām.

Lasīt vairāk »

Noskaidroti medaļu ieguvēji četros SkillsLatvia 2021 nacionālajos prasmju konkursos

03.06.2021

SkillsLatvia 2021 rezultati 2x

Noskaidroti nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2021 prasmju konkursu “Datortīklu administrēšana”, “Elektriskās instalācijas”, “Mehatronika” un “Mobilā robotika” medaļu ieguvēji. Prasmju konkursi notika no 1. līdz 2. jūnijam klātienē Jelgavas tehnikumā un Liepājas Valsts tehnikumā, savukārt konkurss “Mobilā robotika” norisinājās attālināti.

Lasīt vairāk »

Atvērts Eiropas Pētniecības padomes Advanced grant projektu konkurss

20.05.2021

ERC Advanced grants tresais konkurss 2021 attēlā sieviete ar megeni rokās

2021. gada 20. maijā Eiropas Pētniecības padome (European Research Council, ERC) atvērsusi trešo programmas Apvārsnis Eiropa prestižo konkursu Advanced grant, kurā atbalsta pieredzējušus pētniekus ar augstiem sasniegumiem pētniecībā. Konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 31. augusts.

Lasīt vairāk »

Atvērti vairāki Eiropas Inovācijas padomes Pathfinder konkursi

06.05.2021

lampina ar linijam

2021. gada pavasarī Eiropas Inovāciju padome (European Innovation Council, EIC) ir atvērusi programmas Apvārsnis Eiropa Pathfinder programmas konkursus. EIC Pathfinder Open konkurss paredzēts, lai realizētu vērienīgu vīziju par radikāli jaunu tehnoloģiju, ar potenciālu radīt jaunu produktu un pakalpojumu tirgu un/vai risināt globālas problēmas.

Lasīt vairāk »

EIT Digital izsludina 2022. gada konkursu

14.04.2021

EIT Digital virietis stav ar virtualam brillem

Eiropas digitālo inovāciju un uzņēmējdarbības izglītības organizācija EIT Digital aicina uzņēmējus iesniegt projektu pieteikumus 2022. gada uzsaukumā, kas veicina spēcīgu digitālo Eiropu. Uzsaukumā atbalsta uzņēmējus, kuri plāno uzsākt vai veicināt dziļo tehnoloģiju (deep tech) uzņēmējdarbību un produktus (Inovāciju fabrika) vai realizēt uzņēmējdarbības digitālo tehnoloģiju izglītības programmas (Uzņēmējdarbības akadēmija).

Lasīt vairāk »

Izsludināts Eiropas Inovāciju padomes Akseleratora programmas jauktā finansējuma konkurss

09.04.2021

jaunu cilveku grupa strada pie projekta pie datora

2021. gada 8. aprīlī Eiropas Inovāciju padome (European Innovation Council, EIC) ir atvērusi programmas Apvārsnis Eiropa Akseleratora programmas jauktā finansējuma konkursu (EIC Accelerator Blended Finance call). EIC Akselerators atbalsta mazos un vidējos uzņēmumus (MVU), jo īpaši jaunizveidotus uzņēmumus (start-up) un spinout uzņēmumus, lai izstrādātu un ievestu tirgū novatoriskas inovācijas. Dažos gadījumos atbalstītu saņem arī mazie uzņēmumi ar vidēju kapitālu (midcap, līdz 500 darbiniekiem).

Lasīt vairāk »

Apvārsnis Eiropa publicē ārkārtas projektu konkursus par Covid-19 tematiku

07.04.2021

covid-19 virus planeta zeme

Eiropas Komisijas Finansējuma un iepirkumu portālā Funding&Tenders 7. aprīlī ir publicēta informācija par četriem ārkārtas projektu konkursiem par Covid-19 tematiku. Kopējais pieejamais finansējums pārsniedz 100 miljonus eiro. 

Lasīt vairāk »

Izsludināts pirmais konkurss Erasmus+ programmas jaunajā periodā

25.03.2021

Erasmus konkurss 2021-2027

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka Eiropas Komisija (EK) paziņojusi par Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ jaunā perioda uzsākšanu un izsludinājusi 2021. gada projektu pieteikumu konkursu. Šajā programmas periodā uzsvars likts uz personu individuālo un grupu mācību mobilitāti, kā arī organizāciju sadarbību, kas sekmē iekļaušanu, izcilību, radošumu, inovācijas un ilgtspēju. Programmas kopējais budžets 7 gadiem pārsniedz 28 miljardus eiro, paredzot iesaistīt 12 miljonus dalībnieku visās programmas dalībvalstīs.

Lasīt vairāk »

Izsludināts Eiropas Pētniecības padomes Consolidator grant konkurss

15.03.2021

zinatnieks strada ar mikroskopu un megenem

2021. gada 11. martā Eiropas Pētniecības padome (European Research Council, ERC) atvērsusi otro programmas Apvārsnis Eiropa konkursu Consolidator grant. Konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 20. aprīlis.

Lasīt vairāk »