Arī Zemgales jauniešiem ir iespēja apgūt profesijas Jauniešu garantijas ietvaros

19.08.2015

Kampaņas „Atmet BEZdarbību!” mērķis ir motivēt jauniešus izmantot projekta Jauniešu garantija priekšrocības – īsā laikā bez maksas apgūt kādu profesiju, tā ievērojami palielinot savas iespējas atrast darbu un saņemt konkurētspējīgu atalgojumu. Kampaņa norisināsies arī Zemgales reģionā

Kampaņas mērķauditorija ir jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri nemācās, nestudē pilna laika studiju programmās un nav nodarbināti. Projekts mudinās domāt par savu nākotni savlaicīgi un līdz vasaras beigām pieteikties mācībām Jauniešu garantijas profesionālās izglītības programmās.


Plaša profesiju izvēle un priekšrocības

Uzņemšana Jauniešu garantijas profesionālāsizglītības programmās notiek kopumā vairāk nekā 40 Latvijas profesionālās izglītības iestādēs vai to filiālēs. To vidū ir arī septiņas Zemgales reģiona izglītības iestādēs - Aizkraukles profesionālā vidusskola, Dobeles amatniecības un vispārizglītojošā vidusskola, Jelgavas amatu vidusskola, Jelgavas tehnikums, Jēkabpils agrobiznesa koledža, Vecbebru profesionālā un vispārizglītojošā internātvidusskola un Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola.

Šīs mācību iestādes Jauniešu garantijas ietvaros piedāvā jauniešiem apgūt vairākus desmitus profesiju, kurās Latvijā šobrīd novērojams kvalificētu darbinieku trūkums, piemēram, autoatslēdznieks, pavārs, konditors, galdnieks, frizieris, vizāžists, grāmatvedis, frēzētājs, virpotājs, klientu apkalpošanas speciālists, koka būvkonstrukciju montētājs, augkopības tehniķis, namu pārzinis, mūrnieks un citas.

Kopumā visā Latvijā jauniešiem ir iespēja apgūt vairāk nekā 100 darba tirgū pieprasītas profesijas. To var izdarīt bez maksas īsā laika periodā – gada vai pusotra gada laikā, kas ir viena no Jauniešu garantijas programmas būtiskākajām priekšrocībām. Papildu priekšrocības, ko var iegūt Jauniešu garantijas programmas dalībnieki - stipendija no 70 līdz 115 eiro mēnesī, iespēja bez maksas dzīvot dienesta viesnīcā, apmaksāti ceļa izdevumi prakses laikā un citi labumi.


Cieša sadarbība ar vietējiem darba devējiem

Mācību noslēgumā jauniešiem tiek nodrošināta prakse dažādos Latvijas uzņēmumos, tā gūstot darba pieredzi, kas ievērojami palielina iespējas saņemt darba piedāvājumu mācību noslēgumā.

„Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola Jauniešu garantijas ietvaros piedāvā apgūt trīs profesijas – klientu apkalpošanas speciālists, augkopības tehniķis un mūrnieks. Visas programmas ir darba tirgū pieprasītas,” stāsta Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas direktora vietniece Dace Vīpule-Kuļika. “Augkopības programmas pievienotā vērtība ir ciešā sadarbība ar spēcīgām un modernām Zemgales zemnieku saimniecībām. Zināšanas un praktiskās iemaņas, ko jaunieši iegūst 1,5 gadus ilgajā augkopības programmā, ir izmantojamas un ļoti nepieciešamas lauksaimniecības uzņēmumos. Visvairāk jaunieši novērtē iespēju Jauniešu garantijas ietvaros bez maksas iegūt augkopības tehniķa darbā tik ļoti nepieciešamo A, B un D kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecību, kā arī saņemt ikmēneša stipendiju līdz 115 eiro.”

Kā norāda zemnieku saimniecības „Vilciņi 1” pārstāve Elīna Cēsniece: “Ir maldīgi uzskatīt, ka lauksaimniecībā mūsdienās var strādāt bez atbilstošas izglītības. Mūsu zemnieku saimniecībai regulāri ir nepieciešami izglītoti speciālisti, tāpēc Jauniešu garantija ir unikāla iespēja, kā tikai pusotra gada laikā apgūt labas lauksaimniecības prakses nosacījumus kultūraugu audzēšanā, ražas novākšanā un uzglabāšanā. Tā ir iespēja iegūt turpmākā darba uzsākšanai tik nepieciešamo praksi darbam ar modernu lauksaimniecības tehniku. Z/s “Vilciņi 1” gaida Jauniešu garantijas programmas audzēkņus praksē un arī mūsu pastāvīgajā darba kolektīvā.”

Atsevišķās Jauniešu garantijas programmās tiek organizētas arī darba vidē balstītas mācības. Tas nozīmē, ka jaunieši var iziet 15 nedēļu praksi mācību noslēgumā, kā arī mācīties reālajā darba vidē pie uzņēmējiem visa mācību procesa laikā. Zemgales reģionā šāda iespēja ir Jelgavas tehnikumā, apgūstot koka konstrukciju montētāja profesiju sadarbībā ar būvniecības uzņēmumu Cross Timber Systems.

Plašāka informācija par projektu un uzņemšanas nosacījumiem pieejama VIAA mājaslapas sadaļā “Jauniešu garantija”. Savukārt ar visām projekta izglītības programmām var iepazīties nacionālajā izglītības iespēju datubāzē: www.niid.lv