Jauniešu garantijas profesionālās meistarklases

31.01.2017

Valsts izglītības attīstības aģentūra Jauniešu garantijas projekta ietvaros gada sākumā organizē meistarklases profesionālās izglītības kompetences centros un profesionālajās izglītības iestādēs, lai informētu jauniešus par jaunākajām tendencēm viņu izvēlētajās profesijās. 

Profesionālās meistarības paraugdemonstrējumi notiek ēdināšanas, skaistumkopšanas vai autotransporta pakalpojumu jomā.

 

Paraugdemonstrējumi desertu, gaļas, kafijas un kokteiļu pagatavošanā

Jauniešu garantijas topošie pavāri un konditori, kā arī viesmīļi, ēdināšanas, restorānu un viesnīcu pakalpojumu speciālisti var ielūkoties mūsdienu tendencēs desertu vai spoguļglazūru kūku gatavošanā un pasniegšanā. Jaunieši var izzināt jūras produktu, medījumu, jēra gaļas vai liellopa gaļas pagatavošanas un pasniegšanas noslēpumus. Notiek arī meistarklases kafijas pagatavošanas un pasniegšanas mākslā, kā arī bezalkaholisko kokteiļu mūsdienīgā pagatavošanā un pasniegšanā.

Savās zināšanās ar Jauniešu garantijas izglītības programmu jauniešiem dalās Restorānu Servisa skolas labākie pavāri Māris Astičs un Ina Poliščenko, kā arī restorāna "Neiburgs" šefpavārs Tomass Godiņš, "Baltic Restaurants Latvia” konditorejas pārstāve un “Daily” konditorejas ražotnes vadītāja Dina Gira, kā arī viens no populārākajiem bārmeņiem Latvijā, zīmola “Monin” vadītājs Latvijā un Igaunijā, kā arī ir “Gemoss” mārketinga projektu vadītājs Ingus Reizenbergs un citi meistari. 

Mūsdienu tendences skaistumkopšanā un transportā

Savukārt Jauniešu garantijas topošie frizieri un frizieri – stilisti var uzzināt modes tendences matu krāsojumos, kurās dalās profesionālās skaistumkopšanas uzņēmuma SIA Galerija Baltik piesaistītās frizieres Inese Rutkele un Kristīne Dzjuba. 

Savukārt šī paša uzņēmuma pārstāve, ārste Iveta Rubule kopā ar asistenti Ivetu Garanču – Tiltiņu jauniešiem, kas apgūst SPA speciālista profesiju, demonstrē populārāko aparāttehnoloģiju pielietošanu skaistumkopšanas procedūrās.

Autotransporta izglītības programmu audzēkņi, kuru vidū ir gan autoatslēdznieki un automehāniķi, kā arī autodiagnostiķi un autoelektriķi piedalās meistarklasēs par dīzeļdzinēja jaudas palielināšanu, kuru pasniedz nozares lietpratējs Konstantins Sarans. 

Gan Rīgā, gan reģionos

Meistarklases notiek tādos profesionālās izglītības kompetences centros kā Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, Daugavpils Būvniecības tehnikums, Liepājas Valsts tehnikums un Rēzeknes tehnikums, kā arī profesionālās izglītības iestādēs Rīgas Stila un modes profesionālā vidusskola, Jelgavas Amatu vidusskola, Aizkraukles Profesionālā vidusskola un Daugavpils Tirdzniecības profesionālā vidusskola.

Projekta  Jauniešu garantija  aktivitāte “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros” tiek finansēta ar Eiropas Savienības Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvas un Eiropas Sociālā fonda atbalstu, kā arī no Latvijas valsts budžeta.

Fotogalerijas no iepriekšējām meistarklasēm pieejamas VIAA mājaslapā šeit