Jauniešu garantijas projektā ieslodzījuma vietās šogad iesaistīti 218 jaunieši

16.12.2016

Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi 2016.gadā Jauniešu garantijas aktivitātes īstenoja arī deviņās ieslodzījuma vietās - Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem, Rīgas Centrālcietumā, Brasas, Iļģuciema Liepājas, Jelgavas, Valmieras, Jēkabpils un Daugavgrīvas cietumā. 

Lasīt vairāk »

Jauniešu garantijas absolvente: katra darba diena ir īpaša

09.12.2016

Anželika Matileviča no Iecavas jau vidusskolā bija izlēmusi, ka turpmāk mācīsies Rīgā un iegūs profesiju. 12. klases laikā viņa devās uz izstādi Skola 2016, kur meiteni visvairāk uzrunāja Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums un tā atraktīvie audzēkņi.

Lasīt vairāk »

Sākusies ziemas uzņemšana Jauniešu garantijas bezmaksas mācībām

21.11.2016

Sākusies dokumentu pieņemšana Jauniešu garantijas pusotra vai gada izglītības programmās, kurās bez maksas var iegūt darba tirgū pieprasītu kvalifikāciju kādā no 59 profesijām. Ziemas uzņemšanā audzēkņus gaida 24 profesionālās izglītības iestādes visā Latvijā.

Lasīt vairāk »

Pieredzes stāsts: aizraušanās ar fotografēšanu pārtop profesijā

12.09.2016

Kad pirms diviem gadiem Raimonds Subatovičs (24 gadi) pieņēma lēmumu pamest studijas, viņš nenojauta, ka tas viņu aizvedīs uz Rīgas Stila un modes tehnikumu. Tur Raimonds no jauna atklāja mācīšanās azartu Jauniešu garantijas izglītības programmā, kurā gada laikā ieguva fotogrāfa kvalifikāciju.

Lasīt vairāk »

Pagarināta uzņemšana Jauniešu garantijas izglītības programmās

06.09.2016

Līdz septembra beigām ir pagarināta vasaras uzņemšana 22 profesionālās izglītības iestādēs programmā Jauniešu garantija. Jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri vēlas viena vai pusotra gada laikā iegūt darba tirgū pieprasītu kvalifikāciju, vēl var pieteikties mācībām kādā no 33 piedāvātajām profesijām. 

Lasīt vairāk »

Pieredzes stāsts: no bērnības sapņa līdz praksei Latvijas modes zīmolā

30.08.2016

Elīna Eihentāle (26), apģērbu modelēšanas un konstruēšanas speciāliste, mācoties Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Jauniešu garantijas programmā, pati atrada prakses vietu un ir gandarīta, ka varēja smelties pieredzi Latvijas ielu modes zīmolā One Wolf

Lasīt vairāk »

Pieredzes stāsts: sirdij tuva profesija pusotra gada laikā ar garantiju

24.08.2016

Veterinārsta asistente Elza Lapsiņa (23) ir Smiltenes tehnikuma 2015. gada absolvente, kas profesiju ieguva pusotra gada laikā Jauniešu garantijas programmā. Viņa ir gandarīta, ka ieguvusi profesiju, kas atbilst viņas būtībai un interesēm, un var strādāt savā prakses vietā – respektablā veterinārajā klīnikā Rīgā. 

Lasīt vairāk »

Kā iegūt profesiju bērna kopšanas atvaļinājuma laikā

22.08.2016

Bērnu kopšanas atvaļinājums jaunajām māmiņām ilgst no gada līdz pusotram gadam. Tieši tikpat laika nepieciešams, lai iegūtu darba tirgū pieprasītu profesiju. Jauniešu garantija dod iespēju māmiņām bez maksas iegūt profesiju gada vai pusotra gada laikā, vienlaikus saņemot stipendiju līdz 115 eiro mēnesī. 

Lasīt vairāk »