Aicinām apmeklēt starptautisko izglītības projektu izstādi un seminārus „Baltic Expro 2010”

12.11.2010

Šī gada 3.decembrī pirmo reizi Latvijā notiks Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības un Nordplus programmu projektu rezultātu izstāde, semināri un pieredzes apmaiņas pasākums Baltic Expro 2010.

 

 

 

Izstādi rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), un tajā ar savu starptautisko projektu pieredzi un rezultātiem dalīsies vairāk kā 50 Baltijas valstīs īstenoti Comenius, Leonardo da Vinci, Erasmus, Grundtvig, Mācību braucienu un Nordplus programmu projekti.

Līdztekus izstādei norisināsies arī informatīvie semināri par pieteikumu sagatavošanu 2011.gada izsludinātajam projektu konkursam, projektu veiksmīgu īstenošanu un rezultātu izplatīšanu Comenius, Mācību braucienu un Grundtvig programmās. Pēcpusdienā notiks valorizācijas jeb rezultātu izplatīšanas seminārs par Mūžizglītības programmas projektu sociālās iekļaušanās tēmām – projektu pieredze un izvērtēšana.

Apmeklēt izstādi un piedalīties semināros par dalību starptautiskos izglītības projektos aicinām pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības iestādes, augstskolas, pieaugušo izglītības centrus, nevalstiskās organizācijas, kā arī valsts pārvaldes iestādes un uzņēmējus. VIAA semināros īpaši aicina piedalīties izglītības iestādes, kas līdz šim vēl nav īstenojušas Mūžizglītības vai Nordplus programmu projektus. Izstādes apmeklējums un dalība semināros ir bez maksas. Darba valodas – latviešu un angļu.

Izstādes un semināru programma: expro_final.doc?d=files/news/4888/expro_final.doc (precizēta 30.11.2010)


Norises vieta un laiks

Baltic Expro 2010 izstāde un semināri norisināsies 3.decembrī Rīgas Kongresu namā (Rīgā, K. Valdemāra ielā 5)
no plkst.10.00 līdz 16.00.


Reģistrācija semināriem

Reģistrācija semināriem noslēdzās 27.novembrī.
Izstādes apmeklēšanai iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama, un to 3.decembrī
aicināti bezmaksas apmeklēt visi interesenti.

Par Expro

Expro ir saīsinājums no vārdiem Exposition of Project Results. Izstādes tradīciju pirms pieciem gadiem aizsāka Igaunijas starptautisko izglītības programmu aģentūra Socrates. 2006.gadā izstāde paplašinājās, iekļaujot – ES Mūžizglītības programmu projektus Comenius, Leonardo da Vinci, Erasmus un Grundtvig apakšprogrammās. 2007.gadā izstāde kļuva par starptautisku Baltijas un Ziemeļvalstu pasākumu.


Par Mūžizglītības programmu

Mūžizglītības programma sekmē Latvijas izglītības iestāžu starptautisko sadarbību ES mērogā. Mūžizglītības programma aptver cilvēka mācīšanos visa mūža garumā. Programmā var piedalīties organizācijas, kuru pamatdarbība ir saistīta ar dažādu vecumposmu izglītošanu:

  • pirmsskolas un skolu izglītība – Comenius;
  • profesionālā izglītība – Leonardo da Vinci;
  • augstākā izglītība – Erasmus;
  • pieaugušo izglītība – Grundtvig.

Par Nordplus programmu

Nordplus izglītības programma uzlabo un ievieš jauninājumus Baltijas un Ziemeļvalstu izglītības sistēmās.
Šo programmu veido:

  • Jauniešu izglītības programma;
  • Augstākās izglītības programma;
  • Pieaugušo izglītības programma;
  • Horizontālā programma.