Latvijas projektu īstenotāji piedalīsies izglītības izstādē "Expro" Tallinā

30.11.2011

Šī gada 1.-3.decembrī Tallinā norisināsies ”Expro” - ikgadējā Baltijas valstu Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības un Nordplus programmu projektu rezultātu izstāde un semināri, kuros piedalīsies astoņi projekti no Latvijas.

Pasākuma dalībnieki varēs uzzināt par studiju un karjeras iespējām, noskatīties igauņu mācekļu profesionālo prasmju sacensības, kā arī uzzināt par Baltijas valstu vairāk nekā 50 Comenius, Leonardo da Vinci, Erasmus, Grundtvig, Mācību braucienu un Nordplus programmu projektu īstenotāju pieredzi.

Latviju projekta izstādē pārstāvēs Āgenskalna valsts ģimnāzija, Dobeles novada izglītības pārvalde, Rīgas stila un modes vidusskola, Rūjienas vidusskola, Smiltenes ģimnāzija, Biedrība „Imanta”, biedrība „Cietokšņa kopiena”, Grobiņas vidusskola un Vidzemes Augstskola, lai ikvienam interesentam pastāstītu, piemēram, par veidiem, kā fizikas apgūšanu padarīt aizraujošāku, kā piekopt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, kā uzlabot darbinieku profesionālās kompetences un attīstīt mācīšanas procesu ar moderno tehnoloģiju palīdzību.

„Šādas starptautiskas izstādes sniedz unikālu iespēju ikvienam interesentam iepazīt ES un starpvalstu sadarbības projektu pieredzi, klātienē satikt projektu īstenotājus, gūt vērtīgu informāciju, atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem un pat atrast jaunus sadarbības partnerus. Izstādē pārstāvēto projektu daudzveidība arī uzskatāmi parāda, kā projektu tēmas mainās līdz ar aktualitātēm sabiedrībā, atklājot plašāku diskusiju vērtus problēmjautājumus,” uzver Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) ES Mūžizglītības programmas departamenta direktore Dagnija Dilāne.

Vienlaicīgi ar ”Expro” Tallinā risināsies Eiropas Komisijas informatīvā kampaņa ”Youth on the Move” un Igaunijas nacionālā izglītības izstāde ”Teeviit”, visas aktivitātes ietverot vienotā pasākumā ”Move in Europe”.

Expro” izstādes tradīciju pirms sešiem gadiem aizsāka Igaunijas starptautisko izglītības programmu aģentūra Archimedes. 2006. gadā izstāde paplašinājās, iekļaujot Comenius, Leonardo da Vinci, Erasmus un Grundtvig projektus. 2007. gadā tā kļuva par starptautisku Baltijas un Ziemeļvalstu pasākumu. Latvijā pirmo reizi izstāde notika 2010.gadā.

VIAA nodrošina visas ES Mūžizglītības programmas 2007.-2013. gadam un Nordplus programmas 2008.-2011. gadam īstenošanu Latvijā.

 

Pasākuma foto apskatāmi sadaļā: Expro 2011 Tallinā » Foto