Latvijas augstskolas ar stipendijām piesaistīs Šveices pētniekus

01.03.2012

Pirmo reizi akreditētas Latvijas augstskolas un zinātniskās institūcijas Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) izsludinātajā konkursā var pieteikties finansējuma saņemšanai, lai uzaicinātu Šveices pētniekus atsevišķu lekciju, lekciju kursu pasniegšanai vai īstenotu pieredzes apmaiņu augstākajā izglītībā vai zinātniskajā darbā.

Grantu shēmas „Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā” atklātais konkurss paredzēts, lai attīstītu un paaugstinātu Latvijas augstskolu un zinātnisko institūciju potenciālu, veicinātu ilgtspējīgu sadarbību starp Latvijas un Šveices augstākās izglītības iestādēm un zinātniskajām institūcijām.

„Piedaloties šajā programmā, ieguvēji galvenokārt ir Latvijas augstskolu studenti, pasniedzēji un zinātnisko institūtu pētnieki, bet, ja raugāmies plašāk, tad pieredzes apmaiņu augstākajā izglītībā vai zinātniskajā darbā paaugstina mūsu valsts augstākas izglītības eksportspēju,” pauž Liene Gailīte-Ernestsone VIAA Starptautiskās sadarbības programmu nodaļas vecākā speciāliste.

Latvijas augstskolas un zinātniskās institūcijas pieteikumus VIAA var iesniegt līdz 2012.gada 30.aprīlim. Pēc pieteikumu izvērtēšanas konkursa kārtībā atbalstāmo aktivitāšu īstenošanai VIAA piešķirs finansējumu – stipendiju. Viena projekta minimālais finansējums ir CHF 1505,00, maksimālais – CHF 11 680,00. Stipendijā ir iekļauta pētnieka dienas nauda, izdevumi par viesnīcu (naktsmītni) un ceļa izdevumi. Līdz 2014.gadam Latvijai piešķirts CHF 528 411 liels finansējums.
Konkursa nolikums, iesnieguma veidlapa un papildu informācija pieejama VIAA mājas lapas www.viaa.gov.lv sadaļā „Šveices sadarbības programma – Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā”. Nākamais konkurss tiks izsludināts 2012.gada septembrī.

Grantu shēmas „Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā” īstenošanā VIAA veic ieviešanas iestādes funkcijas.


Papildu informācija:

Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv