Prezentēs starptautisko Leonardo da Vinci projektu inovācijas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

01.06.2007

2007.gada 31.jūlijā Sociālās integrācijas centrā (Dubultu prospekts 71, Jūrmala) notiks konference „Labāka Eiropa cilvēkiem ar īpašām vajadzībām". To kopīgi organizē Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA), Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) un Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija „Sustento".

Konferences pirmajā daļā uzstāsies kvalificēti speciālisti nodarbinātības, sociālā atbalsta un integrācijas jomās, kas iepazīstinās klātesošos ar materiāliem un produktiem, kuri domāti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, lai uzlabotu viņu dzīves kvalitāti, nodrošinātu efektīvāku sociālo aizsardzību un veicinātu iekļaušanos pārējā sabiedrībā.

Prezentējamie produkti un materiāli ir sešu dažādu Leonardo da Vinci programmā iepriekš īstenotu inovācijas projektu rezultāti: „Lietpratīga aprūpe - ģimenes aprūpes cilvēkiem, kas slimo ar multiplo sklerozi, profesionalizēšana" (Spānija), „Kā mācīties tīklā" (Spānija), „Netraucēta pieeja mobilitātei cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" (Austrija), „Iespēja, nevis nespēja nodarbinātībā" (Latvija), „Sociālo aģentūru sagatavošana nākotnei" (Vācija) un „Neformālās kompetences un to validācija" (Vācija).

Konferences otrajā daļā plānots darbs grupās, kurās dalībnieki diskusiju veidā analizēs prezentēto inovāciju projektu rezultātus no potenciālo lietotāju un pakalpojumu attīstītāju skatu punkta.

Konference notiek Leonardo da Vinci projekta „Labāka Eiropa cilvēkiem ar speciālām vajadzībām: Ceļvedis Leonardo da Vinci projektu rezultātu izmantotājiem" ietvaros. Projektu īsteno septiņas organizācijas no četrām Eiropas valstīm. Analoģiskas nacionālā mēroga konferences notiks arī pārējo projekta dalībnieku valstīs, proti, Spānijā (Bilbao), Austrijā (Grācā) un Vācijā (Minhenē).   

Aicinām konferencē piedalīties arī mediju pārstāvjus, iepriekš piesakot savu dalību, kā arī uzdodot interesējošos jautājumus Margai Živiterei (ISMA) pa tālruni: 26529961 vai e-pastu: marga@isma.lv. Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret spamu, Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Informāciju sagatavoja:

Elīna Vimba
VIAA Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 7358446; mob. tālr.: 26789874; e-pasts: elina.vimba@viaa.gov.lv