Seminārā informēs par Leonardo da Vinci programmas mobilitātes projektu sagatavošanu

07.12.2005

Rīt, 8.decembrī plkst.11:00 Profesionālās izglītības attīstības aģentūra (PIAA) rīko informatīvu bezmaksas semināru par projektu sagatavošanu Eiropas Savienības (ES) profesionālās izglītības programmā Leonardo da Vinci.

Semināra dalībniekiem būs iespēja gūt praktisku informāciju par mobilitātes jeb prakses un pieredzes apmaiņas projektiem un pieteikumu sagatavošanu, piedaloties arī praktiskā nodarbībā par finanšu tabulas aizpildīšanu. PIAA pārstāvji iepazīstinās dalībniekus ar projektu pieteikumu iesniegšanas iespējām on-line režīmā Eiropas Komisijas mājas lapā, kā arī stāstīs par Europass Mobility dokumentu saņemšanas kārtību un nozīmi.

„Pašlaik izsludinātais ir pēdējais programmas Leonardo da Vinci II projektu pieteikumu konkurss. No 2007.gada ir paredzēts, ka mobilitātes projekti būs Integrētās mūžizglītības programmas sastāvā. Jaunā programma paredz vēl straujāku mobilitātes jeb prakses un pieredzes apmaiņas projektu apjoma pieaugumu," skaidro PIAA ES programmas Leonardo da Vinci daļas vadītāja Dzintra Džonsa.

Mobilitātes projekti profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem un pasniedzējiem, profesionālo studiju programmu studentiem, uzņēmumu jaunajiem darbiniekiem un personāldaļu speciālistiem dod iespēju piedalīties prakses un pieredzes apmaiņas braucienos uz citu Eiropas valstu profesionālās izglītības iestādēm un uzņēmumiem.

Mobilitātes projektu konkursu ES programmas Leonardo da Vinci mobilitātes projektiem 2006. gadam PIAA izsludināja 2005. gada 10. oktobrī. Projektus var pieteikt juridiskas personas. Mobilitātes projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2006.gada 10.februāris. Pieredzes apmaiņas un prakses sākumu var plānot no 2006.gada 1.jūnija. Lai piedalītos programmā, nepieciešams līdzfinansējums un ārzemju sadarbības partneris Leonardo da Vinci programmas dalībvalstī.

Leonardo da Vinci programmas Mobilitātes virzienā kopš 2000.gada apstiprināti 414 prakses un pieredzes apmaiņas projekti par 3,7 miljoniem eiro. Tajos piedalījušies vairāk nekā 2500 dalībnieku no Latvijas profesionālās izglītības iestādēm, uzņēmumiem un dažādām organizācijām.

Seminārs notiks Izglītības un zinātnes ministrijas Lielajā zālē Rīgā, Vaļņu ielā, (2. stāvā). 

Elīna Vimba

Profesionālās izglītības attīstības aģentūras sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 7358446; e-pasts: elina.vimba@piaa.gov.lv