Liepājas skolu jaunieši Karjeras nedēļā iepazīs savu nākotnes profesiju

23.11.2012

No 26. līdz 30. novembrim Liepājā notiks Karjeras nedēļa, ko rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar izglītības pārvaldēm, skolām un vietējiem uzņēmumiem. Visu nedēļu jaunieši praktiskās nodarbībās iepazīs dažādas profesijas, pierādīs sevi diskusijās un erudīcijas spēlē, uzzinās, kā publiski uzstāties un atbildēt uz āķīgiem jautājumiem.

Karjeras nedēļa pirmdien, 26. novembrī, sāksies ar skolu komandu erudīcijas spēli „Es būšu...”. Tā notiks Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā, sākums plkst. 14.30. Spēlē par erudītākās komandas titulu un VIAA balvām sacentīsies septiņas Liepājas skolu komandas ar pieciem dalībniekiem katrā. Ikviens aicināts vērot sacensības un just līdzi komandām.

Atklājot Karjeras nedēļu un erudīcijas spēli „Es būšu...”, tās dalībniekus uzrunās Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļas vadītājs Ģirts Kronbergs. Spēli vadīs Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases skolnieks Kārlis Reijers. Dalībniekus vērtēs žūrija, piešķirot balvas ne tikai erudītākajai, bet arī atraktīvākajai, saliedētākajai komandai un komandai ar labāko līderi.

„Erudīcijas spēle iecerēta, lai rosinātu jauniešus domāt par nākotnes karjeru un paplašinātu zināšanas par Latvijas vispārējās, profesionālās un augstākās izglītības iestāžu piedāvājumu. Jautājumi būs par dažādu nozaru un profesiju ikdienu, amata gudrībām un notikumiem. Esmu pārliecināta, ka ar šādu pasākumu mēs patiesi azartiski atklāsim Karjeras nedēļu un tai sekos piecas lietderīgas un aktīvas dienas, iepazīstot dažādas izglītības iespējas un profesijas,” stāsta VIAA Karjeras atbalsta departamenta direktore Aleksandra Joma.

Karjeras nedēļā jauniešiem būs iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, piemēram, sporta treneri, prokuroru un elektriķi. Būs pieejamas karjeras konsultācijas un nodarbības par tādām profesijām kā psiholoģija, maketēšana, inženiertehnika, mašīnbūve un modelēšana. Pasākumu apmeklētāji varēs piedalīties dažādās radošajās darbnīcās un ekspedīcijās. Notiks semināri, diskusijas, prezentācijas, stratēģijas spēle un citi pasākumi profesiju iepazīšanai. Nākotnei noderēs arī Nacionālās izglītības datu bāzes NIID.LV un studiju ceļveža Eiropā Euroguidance iepazīšana.

Nedēļas noslēguma pasākums notiks piektdien, 30. novembrī, plkst. 12.00 Latviešu biedrības namā. Jaunieši varēs piedalīties improvizētā atrakciju parkā „Iepazīsti profesiju”, kur karjeras labirintā dažādu profesiju darbnīcās varēs uzklausīt speciālistu padomus un iepazīt tādas jomas kā tūrisms, medicīna, dizains, būvniecība u.c.

Programma un informācija par Karjeras nedēļu pieejama VIAA mājaslapā un www.facebook.com/Karjerasnedela.

Papildu informācija:
Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv