Rēzeknes skolu jaunieši Karjeras nedēļā iepazīs savu nākotnes profesiju

23.11.2012

No 26. līdz 30. novembrim Rēzeknē notiks Karjeras nedēļa, ko rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar izglītības pārvaldēm, skolām un vietējiem uzņēmumiem. Visu nedēļu jaunieši iejutīsies dažādas profesijās, uzzinās vairāk par alternatīvo enerģiju un radošajām tehnoloģijām, pārbaudīs sevi erudīcijas spēlē, apmeklēs uzņēmumus un tiksies ar Rēzeknes reģiona uzņēmējiem.

Karjeras nedēļa pirmdien, 26. novembrī, sāksies ar skolu komandu erudīcijas spēli „Es būšu...”. Tā notiks Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs”, sākums plkst. 13.00. Spēlē par erudītākās komandas titulu un VIAA balvām sacentīsies astoņas Rēzeknes skolu komandas. Ikviens aicināts vērot sacensības un just līdzi.

Atklājot Karjeras nedēļu un erudīcijas spēli „Es būšu...”, tās dalībniekus uzrunās Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs un VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktore Aleksandra Joma. Spēli vadīs Rēzeknes augstskolas students Jānis Drejs. Dalībniekus vērtēs žūrija, piešķirot balvas ne tikai erudītākajai, bet arī atraktīvākai, saliedētākai komandai un komandai ar labāko līderi.

„Erudīcijas spēle iecerēta, lai rosinātu jauniešus domāt par nākotnes karjeru un paplašinātu zināšanas par Latvijas vispārējās, profesionālās un augstākās izglītības iestāžu piedāvājumu. Jautājumi būs par dažādu nozaru un profesiju ikdienu, amata gudrībām un notikumiem. Esmu pārliecināta, ka ar šādu pasākumu mēs patiesi azartiski atklāsim Karjeras nedēļu un tai sekos piecas lietderīgas un aktīvas dienas, iepazīstot dažādas izglītības iespējas un profesijas,” stāsta VIAA Karjeras atbalsta departamenta direktore Aleksandra Joma.

Karjeras nedēļā jaunieši tiksies ar dažādu profesiju pārstāvjiem: viesmīli, ārstu, jaunsargu u.c. Būs pieejamas karjeras konsultācijas gan skolēniem, gan viņu vecākiem. Pasākumu apmeklētāji varēs piedalīties dažādās radošajās darbnīcās par mūziku, angļu valodu, dekoratīvo apdari un kokapstrādi, radošajām tehnoloģijām, alternatīvo enerģiju. Notiks semināri, diskusijas, prezentācijas un citi pasākumi dažādu profesiju izpētei. Nākotnei noderēs arī Nacionālās izglītības datu bāzes NIID.LV un studiju ceļveža Eiropā Euroguidance iepazīšana.

Nedēļas noslēguma pasākums notiks piektdien, 30. novembrī, plkst. 12.00 radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs”. Jaunieši varēs piedalīties improvizētā atrakciju parkā „Iepazīsti profesiju”, kur karjeras labirintā dažādu profesiju darbnīcās varēs uzklausīt speciālistu padomus.

Programma un informācija par Karjeras nedēļu pieejama VIAA mājaslapā un www.facebook.com/Karjerasnedela.

Papildu informācija:
Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv