Valmieras skolu jaunieši Karjeras nedēļā iepazīs savu nākotnes profesiju

23.11.2012

No 26. līdz 30. novembrim Valmierā notiks Karjeras nedēļa, ko rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar izglītības pārvaldēm, skolām un vietējiem uzņēmumiem. Visu nedēļu jaunieši iejutīsies dažādās profesijās, uzzinās, kā hobiju iespējams pārvērst par biznesu, pārbaudīs sevi erudīcijas spēlē, apmeklēs uzņēmumus un tiksies ar karjeras konsultantiem un sabiedrībā zināmiem nozaru profesionāļiem.

Karjeras nedēļa pirmdien, 26. novembrī, sāksies ar skolu komandu erudīcijas spēli „Es būšu...”. Tā notiks Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, sākums plkst. 14.30. Spēlē par erudītākās komandas titulu un VIAA balvām sacentīsies septiņas Valmieras skolu komandas ar pieciem dalībniekiem katrā. Ikviens aicināts vērot sacensības un just līdzi.

Atklājot Karjeras nedēļu un erudīcijas spēli „Es būšu...”, tās dalībniekus uzrunās Valmieras pilsētas domes priekšēdētājs Inesis Boķis un VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta vecākā eksperte Nora Kalēja. Spēli vadīs aktīvā tūrisma centra „Eži” radošais direktors Uģis Melderis. Dalībniekus vērtēs žūrija, piešķirot balvas ne tikai erudītākajai, bet arī atraktīvākajai, saliedētākajai komandai un komandai ar labāko līderi.

„Erudīcijas spēle iecerēta, lai rosinātu jauniešus domāt par nākotnes karjeru un paplašinātu zināšanas par Latvijas vispārējās, profesionālās un augstākās izglītības iestāžu piedāvājumu. Jautājumi būs par dažādu nozaru un profesiju ikdienu, amata gudrībām un notikumiem. Esmu pārliecināta, ka ar šādu pasākumu mēs patiesi azartiski atklāsim Karjeras nedēļu un tai sekos piecas lietderīgas un aktīvas dienas, iepazīstot dažādas izglītības iespējas un profesijas,” stāsta VIAA Karjeras atbalsta departamenta direktore Aleksandra Joma.

Karjeras nedēļā jauniešiem būs iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, piemēram, piedaloties nodarbībā „Kā Tavs hobijs var kļūt par Tavu biznesu?” Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatorā. Pasākumu apmeklētāji varēs satikt karjeras konsultantus, piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Notiks arī ekskursijas uz uzņēmumiem, piemēram, „Valmieras Ūdens”, „ZAAO”, „Valmieras Stikla šķiedra” u.c.

Savukārt Vidzemes Augstskolā notiks praktiskas nodarbības, kurās varēs izmēģināt profesijas, ko tā piedāvā apgūt. Nākotnei noderēs arī Nacionālās izglītības datu bāzes NIID.LV un studiju ceļveža Eiropā Euroguidance iepazīšana.

Nedēļas noslēguma pasākums notiks ceturtdien, 29. novembrī, plkst. 14.00 Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā. Tajā jaunieši varēs piedalīties improvizētā atrakciju parkā „Iepazīsti profesiju”, kur karjeras labirintā dažādu profesiju darbnīcās varēs uzklausīt speciālistu padomus un iepazīt tādas darbības jomas kā banku sektors, atkritumu pārstrāde, pārtikas tehnoloģija, sabiedriskā ēdināšana, sports un aktīvais tūrisms.

Karjeras nedēļa Valmierā turpināsies arī piektdien. Visas dienas garumā dažādās pilsētas vietās notiks pasākumi: diskusija par valodas nozīmi karjerā, tikšanās ar Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas absolventiem, projekta „Piepildi sevi” izstādes atklāšana Valmieras Integrētajā bibliotēkā un tikšanās ar sabiedrībā zināmiem nozaru profesionāļiem.

Programma un informācija par Karjeras nedēļu pieejama VIAA mājaslapā un www.facebook.com/Karjerasnedela.

Papildu informācija:
Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv