Ventspils skolu jaunieši Karjeras nedēļā iepazīs savu nākotnes profesiju

23.11.2012

No 26. līdz 30. novembrim Ventspilī notiks Karjeras nedēļa, ko rīko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar izglītības pārvaldēm, skolām un vietējiem uzņēmumiem. Visu nedēļu jaunieši dosies ekskursijās uz uzņēmumiem, iepazīs dažādu profesiju ikdienu, pārbaudīs sevi erudīcijas spēlē un tiksies ar karjeras konsultantiem.

Karjeras nedēļa pirmdien, 26. novembrī, sāksies ar skolu komandu erudīcijas spēli „Es būšu...”. Tā notiks Ventspils Jaunrades namā, sākums plkst. 13.00. Spēlē par erudītākās komandas titulu un VIAA balvām sacentīsies septiņas Ventspils skolu komandas. Ikviens aicināts vērot sacensības un just līdzi komandām.

Atklājot Karjeras nedēļu un erudīcijas spēli „Es būšu...”, tās dalībniekus uzrunās Ventspils Izglītības komisijas priekšsēdētāja vietniece Ilze Buņķe un VIAA Euroguidance programmas vadītāja Brigita Miķelsone. Spēli vadīs aktīvā teātra studijas „Savējie” padagoģe Ineta Kalniņa. Dalībniekus vērtēs žūrija, piešķirot balvas ne tikai erudītākajai, bet arī atraktīvākajai, saliedētākajai komandai un komandai ar labāko līderi.

„Erudīcijas spēle iecerēta, lai rosinātu jauniešus domāt par nākotnes karjeru un paplašinātu zināšanas par Latvijas vispārējās, profesionālās un augstākās izglītības iestāžu piedāvājumu. Jautājumi būs par dažādu nozaru un profesiju ikdienu, amata gudrībām un notikumiem. Esmu pārliecināta, ka ar šādu pasākumu mēs patiesi azartiski atklāsim Karjeras nedēļu un tai sekos piecas lietderīgas un aktīvas dienas, iepazīstot dažādas izglītības iespējas un profesijas,” stāsta VIAA Karjeras atbalsta departamenta direktore Aleksandra Joma.

Karjeras nedēļā jauniešiem būs iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, doties ekskursijās uz vietējiem uzņēmumiem, piemēram, Ventspils brīvostu, „Ventspils Reisu”, „ARBO”, “Dendrolight Latvija”, “Bucher Schoerling Baltic” u.c. Skolēni gan individuāli, gan kopā ar vecākiem tiksies ar karjeras konsultantiem. Pasākumu apmeklētāji varēs piedalīties radošajās darbnīcās par kultūru, metālapstrādi, komercdarbību u.c. Notiks arī erudīcijas spēles un konkursi, kuros varēs iegūt vērtīgas balvas.

Nedēļas noslēguma pasākums notiks piektdien, 30. novembrī, plkst. 14.00 Ventspils Jaunrades namā. Tajā jaunieši varēs piedalīties improvizētā atrakciju parkā „Iepazīsti profesiju”, kur karjeras labirintā dažādu profesiju darbnīcās varēs uzklausīt speciālistu padomus un iepazīt tādas darbības jomas kā sabiedriskā ēdināšana, zinātne, māksla u.c.

Programma un informācija par Karjeras nedēļu pieejama VIAA mājaslapā un www.facebook.com/Karjerasnedela.

Papildu informācija:
Linda Lietaviete,
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67359076, 29480589
e-pasts: linda.lietaviete@viaa.gov.lv